Rocket League dostane začiatkom budúceho roka crossplay

Rocket League
Okrem toho, že Psyonix potvrdil blížiaci sa 4K update Rocket League pre Xbox One X, štúdio ohlásilo aj novinky k crossplayu. Štúdio ako jedno z prvých bojovalo za crossplay medzi konzolami, hoci nie v takej miere ako Epic v prípade Fortnite.

Teraz, keď už ale Sony poľavilo a umožnilo viacerým vývojárom rozšíriť cross-play medzi konzolami (vrátane PS4 a Xbox One), chce túto možnosť využiť aj Psyonix. Nanešťastie to však už nestíha realizovať tento rok a tak môžeme očakávať spustenie cross-playu v Rocket League začiatkom roka 2019. Na to, aby ste mohli hrať naprieč platformami s kamarátmi, budete potrebovať RocketID.

Štúdio na svojom blogu uvádza, že práve vďaka nedávnej zmene postoja Sony k cross-playu môže štúdio upraviť RocketID funkciu tak, aby fungovala na všetkých platformách po tom, ako od majiteľov týchto platforiem získa povolenie. Štúdio si dáva za prioritu zaručiť, že cross-play medzi konzolami bude intuitívny, stabilný a vyladený najlepšie, ako je to len možné.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár