Dorazí Euro Truck Simulator 2 aj na konzoly?

Euro Truck Simulator
Pri tom, ako sa na konzoly začali dostávať prvé simulátory, je až zarážajúce, že sa sem nedostal zatiaľ velikán Euro Truck. To sa ale môže zmeniť, pretože Focus Home Interactive vraj ponúklo štúdiu SCS Software možnosť vydať Euro Truck Simulator 2 na konzoly.

Podľa zdrojov blízkych brazílskemu serveru Xbox Central mal francúzsky vydavateľ ponúknuť štúdiu preplatenie nákladov na vývoj konzolovej verzie Euro Truck Simulator 2. Štúdio vraj spočiatku tento návrh odmietalo, ale to sa mohlo zmeniť. Zdroje totiž dodávajú, že ľudia z SCS Software nie sú príliš obchodne založení a to sa odráža aj na ich rozhodnutiach, ktoré môžu pôsobiť miestami amatérsky. Focus Home pritom už skôr predložil rovnakú ponuku aj tvorcom legendárneho Farming Simulatoru, ktorí túto ponuku prijali. Výsledky boli priam úžasné – až 45% predajov Farming Simulatoru 17 totiž tvoria konzolové verzie a už pri launchi sa hra tešila z väčších predajov, než Watch_Dogs 2, Resident Evil 7 či Titanfall 2.

via CentralXbox

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

1 odpoveď

  1. JR píše:

    Kéž by… 🙁

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *