Euro Truck Simulator 2 na konzoly nevyjde. Vývojári ho odmietli vyvíjať

Euro Truck Simulator

Vzhľadom na nečakaný úspech série Farming Simulator na konzolách bolo otázkou času, než sa na tieto konzoly dostanú aj simulátory ďalších obľúbených strojov – kamiónov.

Roky plynuly a dočkali sme sa napríklad hry Truck Driver, ale asi ten najznámejší, Euro Truck Simulator 2, stále nevyšiel. A ani nevyjde.

Informáciu zverejnil exkluzívne brazilský portál Central Xbox, s odvolaním na zdroje u vydavateľa Focus Home Interactive. Pod jeho záštitou vyšlo mnoho hier na konzoly a PC. Okrem iného aj Hood: Outlaws & Legends alebo SnowRunner.

Podľa serveru mal francúzsky vydavateľ pred pár rokmi kontaktovať pražské štúdio SCS Software s ponukou na vydanie konzolovej verzie Euro Truck Simulator 2, čo však vývojári odmietli.

Focus Home mal pritom záujem vydať plnohodnotnú konzolovú verziu hry, ktorá by nebola o nič horšia oproti tej počítačovej. Vydavateľ mal dokonca navrhnúť, že by ponúkol pražskému štúdiu nielen potrebné nástroje, ale tiež by plne financoval vývoj konzolového portu. Štúdio to však odmietlo, skutočný dôvod odmietnutia ale nie je jasný. Zdroj však subjektívne uviedol, že štúdio robí „zlé obchodné rozhodnutia“.

via CentralXbox.com.br

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár