Samsung Gear VR bude podporovať Xbox One Controller!

Minecraft Gear VR

Xboxeri a majitelia telefónov Samsung, tešte sa! Samsung Gear VR totiž bude oficiálne podporovať nový Xbox One Controller so vstavanou Bluetooth anténou! A prvou hrou, ktorú si takto vychutnáme, bude Minecraft: Gear VR Edition.

Presne tak, ak ste si chceli niekedy na vlastné oči zažiť Minecraft (a pozrieť, ako vyzerá vaše niekoľko mesiacov stavané mesto), tak teraz budete mať možnosť. Ale len v prípade, že Galaxy S6, Galaxy S6 edge alebo niektorú S7-čku. Virtuálnu realitu totiž podporujú len tie drahé, vlajkové modely od Samsungu. Na druhú stranu, je to teraz najlepší spôsob, ako si vychutnať Xboxovú virtuálnu realitu za celkom nízku cenu.

Samsung Gear VR totiž využíva rovnakú technológiu ako Oculus Rift, ibaže má vlastné užívateľské prostredie. To budete ako Xboxer zrejme milovať, keďže je to prakticky Xbox 360 Dashboard v modrej farbe. A môžete si tam stiahnuť niekoľko hier, ku ktorým patrí napríklad Temple Run VR (zaujímavá skúsenosť) alebo istá vesmírna strieľačka, na ktorej meno si neviem spomenúť. Každopádne, Minecraft nebude jedinou hrou, ktorá bude podporovať Xbox Wireless Controller. V ďalších mesiacoch pribudnú hry ako Herobound, Spirit Champion, Omega Agent a End Space. Ďalšie pribudnú, samozrejme, časom.

Ako majiteľ Galaxy S7 edge sa na túto novinku teším a vidím to tak, že budeme patriť medzi tých, ktorí prinesú recenziu 🙂

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *