Samsung Gear VR dostáva update a vlastný controller

Samsung Gear VR

Zjavne inšpirovaný počítačovými VR headsetmi od HTC a Oculus, aj Samsung Gear VR sa dočkal inovovaného ovládania. Doterajšie verzie Gear VR sa dali ovládať len pomocou Xbox One controlleru alebo touchpadu.

Ten však nebol zrovna najšťastnejším riešením, pretože sem-tam nereagoval na pohyb dostatočne rýchlo, inokedy vás začala bolieť hlava z neustáleho udierania do pravého, respektíve ľavého spánku. Čiastočne to napravila spolupráca s Microsoftom, vďaka ktorej začali Gear VR podporovať aj nové Xbox One S controllery. Na prebiehajucom veľtrhu MWC v Barcelone však Samsung predstavil novú verziu headsetu, s ktorou prichádza aj nový spôsob ovládania.

Oficiálny Gear VR Controller si berie inšpiráciu z ovládačov pre HTC Vive, no nie je tak veľký. Celkom podobne sa navrchu nachádza touchpad a pod ním štvorica ovládacích tlačidiel – Domov, Späť a Hlasitosť +/-. Celkom praktické a jednoduché riešenie, ktoré mi teraz trochu pripomína aj ovládač od súčasnej Apple TV. Vďaka tomuto novému ovládaniu však môžeme čakať, že bude všetko rýchlejšie a pohodlnejšie. Bonusom navrch je vylepšený grip a pútko, takže nehrozí triafanie predmetov a ľudí ovládačom.

Gear VR ponúka dve 42mm šošovky so 101° zorným uhlom a vylepšenú technológiu odstraňovania skresleného obrazu, čo znižuje riziko nevoľnosti z používania. Samozrejmosťou je podpora pre microUSB a USB-C. Podporované sú modely Galaxy S7, Galaxy S7 edge, Note5, S6 edge+, S6 a Galaxy S6 edge. Odvážlivci si to možno môžu vyskúšať aj s Note7.

Samsung Gear VR with Controller MWC 2017

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *