Skicár sa dočká najväčšej zmeny za posledných 30 rokov!

Microsoft Paint for Windows 10

Poznáte ho. Používate ho. Niekedy produktívne, niekedy na zabitie času. Skicár, známy aj ako Microsoft Paint, ste videli v každej jednej verzii Windows. Teraz ho čaká prechod na UWP a spolu s ním obrovské zmeny.

V leaknutom videu spoločnosti Microsoft môžeme vidieť, že sa Skicár dočká radikálneho redesignu. Prostredie bolo kompletne zmenené a je prispôsobené pre dotykovú obrazovku. Čiastočne pripomína nový Office skombinovaný s funkciami Photoshopu a Corel Draw. Od Corelu si dokonca prepožičal ikonu, ktorá sa zbavila tradičného poháriku so štetcami. Namiesto nich vidíme niečo, čo pripomína pestrofarebný balón.

Vidíme tiež niekoľko zaujímavých funkcií. Jednou je Smart Select, s ktorým, keď ohraničíte niečo len približne, on vám to ohraničí tak, ako sa patrí. Poznáte z Photoshopu. Najväčšou zmenou je však možnosť kresliť 3D grafiku, ktorá sa následne renderuje v real-time a viete s ňou ďalej narábať. Takže môžete ušetriť na 3DS Maxe a ďalších veciach a objekty do hier si môžete začať vyrábať v Skicári. Plus to vyzerá, že Skicár prešiel z bitmapového na vektorové kreslenie, keďže objektom, ktoré nakreslíte, môžete meniť rozmery bez straty kvality.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *