Microsoft vydá tento rok na Xbox One viac hier než v roku 2016

Xbox Exkluzivity 2017

Rok 2017 so sebou môže priniesť zaujímavé exkluzivity pre Xbox. Tvrdí to aj Phil Spencer, pričom tento rok by sme podľa jeho slov mali vidieť viac first-party titulov než minulý rok a do toho všetkého sa dočkáme aj jednej novej IP.

Ňou mal samozrejme na mysli Sea of Thieves, ktoré vychádza teraz na jar ako jedna z prvých hier s hlbšou integráciou Beamu. Titul bude už tradične podporovať Xbox Play Anywhere, pričom to bude skôr multiplayerovka ako singláč. K tomu vyzerá aj celkom zaujímavo. Okrem Sea of Thieves však tento rok vychádzajú aj iné tituly z dielne Microsoftu. V roku 2017 ich má byť dokonca viac než minulý rok a môžeme rátať aj s nejakými zatiaľ neohlásenými vecami.

K ohláseným patrí Crackdown 3, Halo Wars 2, Sea of Thieves, State of Decay 2 a Phantom Dust. No a patril by k nim aj Scalebound, keby ho Microsoft nezrušil. Každopádne, mali by sme očakávať aj re-release a remaky niektorých starých hier z pôvodného Xboxu. Naň vyšlo naozaj veľa first-party exkluzivít a stretli sme sa aj so značkami, ktoré majú stále potenciál. Phil Spencer pravidelne spomína Voodoo Vince Remake/Remaster/Reboot/Rečokoľvek. Okrem toho sa v diskusiách spomína aj zaujímavá hra Blinx: The Time Sweeper, čo bol svojho času konkurent Crasha skombinovaný s mechanikami z Quantum Break. Pokiaľ by vyšli tento rok obe záležitosti, potom áno, Xbox One bude mať tento rok viac hier než v minulom. No a je možné, že nejaké nové hry uvidíme ešte na E3.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár