RECENZIA Hitman: Marrakesh – Nájomný zabijak zachraňuje štát

HITMAN Episode 3 Marrakesh Recenzia

Agent 47 už dokončil svoj dielo v Sapienze a Paríži a teraz nastal čas, aby odcestoval smerom na juh. Mesiac po vražde Silvia Carusa cestuje do Maroka, kde je teraz celkom rušno. Dovolenková destinácia sa totiž zmieta v nepokojoch vďaka istému bankárovi, ktorý okradol maročanov o milióny. A vy ho musíte nájsť a zabiť.

Znie to ako z filmu, kde má jeden muž zachrániť celú krajinu, ale nie je to celkom tak. Hoci odstránením svojich dvoch cieľov zabránite prepuknutiu krvavých nepokojov a zároveň stvárnite karmu pre švéda, tak v skutočnosti len riešite svoj biznis. Ste nájomný zabijak a tak vás detaily nikdy veľmi nezaujímali. Hoci ich pravdepodobne využijete na odstránenie nežiadúcich osôb. Epizóda opäť ponúka niekoľko príležitostí, ako odprevadiť pár životov z planéty Zem a ideálne by bolo, keby ste tak spravili bez zabitia ďalších. To sa v tejto epizóde bez problémov dá, ale zároveň sa vám môže ľahko stať, že zabijete aj niekoho, koho ste nemali, čo vám odčíta body.

HITMAN Marakesh

Hlavná príbehová misia tejto epizódy sa začína v uličkách typickej arabskej tržnice a ste tu celkom nenápadný. Ľudí skôr zaujíma televízny prenos z protestov, ktoré sa konajú len o 2-3 ulice ďalej. Možno trochu úsmevné, keďže tých pár krokov by ich vážne nezabilo. Od toho ste tu predsa vy. Mapa je teda nahustená a je tu mnoho ľudí, ktorí si môžu vaše podozrivé správanie rýchlo všimnúť a upozorniť naň príslušné orgány. Okrem ochranky sa po mape pohybuje aj súkromná armáda generála Razu Zaydana, ktorý chce využiť nepokoje vo svoj prospech. Úprimne, túto recenziu píšem po niekoľkých mesiacoch od vydania a eventy v nej celkom nápadne odzrkadľujú to, čo sa dialo cez leto v Turecku.

Zhodou náhod je jeho úkryt prepojený so švédskou ambasádou, v ktorej sa zdržuje bankár Claus Hugo Strandberg. Práve on spôsobil, že je Maroko decentne nas*ané a vy tak nie ste jediní, kto by ho zabil. Ale kým iní ostávajú pri slovách, vy viete aj konať. Plus, pretože vaše dva ciele navzájom komunikujú, dáva vám to niekoľko príležitostí, ako ich dôvernú komunikáciu narušiť a aj zneužiť na odstránenie oboch. Niektoré z nich sú predvídateľné, iné sú veľmi vtipné.

HITMAN Marrakesh

Graficky je na tom táto epizóda prakticky rovnako ako predošlé tri epizódy, hoci loadingy trvajú dlhšie kvôli veľkosti mapy a počtu NPC na nej. V porovnaní s predošlými epizódami je veľmi veľká a v závislosti od oblasti sa líši aj hustota zaľudnenia. Na tržnici a v uličkách sa pohybuje mnoho ľudí, vo VIP bare nájdete len tých, ktorí sa preukážu VIP lístkom a po okrajoch nemusíte nájsť nikoho. Čo je super, ak sa tu práve nachádza osoba, za ktorú by ste sa mohli prezliecť. To platí ako v hlavnej príbehovej misii, tak aj v dodatočných kontraktov, ktorých tu je požehnane.

Resumé

Ak by som mal ale epizódu 3 zhrnúť, tak mám pocit, že je to ľahko zabudnuteľná epizóda, ktorá vám v hlave neutkvie tak veľmi ako Sapienza, ktorá vyšla mesiac pred ňou. Ponúka síce náročnú príbehovú misiu s niekoľkými markantnými spôsobmi zabitia svojich cieľov, takisto tu sú pomerne náročné escalation kontrakty. Ale nie je to zrovna to najlepšie, čo mohol HITMAN získať.

HITMAN: Marrakesh

Celkový verdikt

6.5/10
  • Hrateľnosť
  • Trvanlivosť
  • Grafika

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *