AMD už pripravuje procesor pre budúci Xbox

Xbox One Controller

Xbox One sa začal u nás predávať pred rokom a za ten čas už stihla jeho cena klesnúť na prijateľných 350€. Samozrejme, o nízku cenu sa stará aj hardvér. Ten je síce výkonnejší oproti Xboxu 360 a hry na ňom vyzerajú dobre, ale nemôžeme povedať, že by predbiehal dobu. Toho si je vedomý aj výrobca procesorov AMD, ktorý už teraz pracuje na procesoroch pre budúci Xbox. Vývoj je stále len na počiatku, ale čo prekvapí, je informácia, že AMD plánuje uviesť tieto procesory už v roku 2018, čo môže znamenať, že budúca generácia konzol vyjde už asi o tri roky. Na to, aká výkonná bude, sme zvedaví a rozhodne by nás prekvapilo, keby bola tak výkonná, že by sa udržala na trhu 10 rokov tak ako Xbox 360 alebo PS3.

 

AMD plánuje vylepšiť svoju architektúru Graphic Core Next (GCN), ktorú okrem high-endových grafických kariet Radeon budú využívať aj budúce konzoly. Súčasne s podporou GCN sa chce AMD postarať o to, aby budúce konzoly ponúkali 5-násobne vyšší výkon na watt, vďaka čomu môžeme čakať, že budú minimálne 5-krát tak výkonné ako Xbox One a PS4. Čo by mohlo znamenať, že konzoly budú naozaj výrazne napred a zotrvajú na trhu o niečo dlhšie. Súčasne by si mohla nájsť uplatnenie HBM pamäť, čo by sa mohlo odraziť aj na menších rozmeroch budúceho Xboxu. Ak by sa ale Microsoft rozhodol veriť AMD, mohli by sme čakať, že budúci Xbox bude opäť disponovať x86 procesorom a samozrejme spätná kompatibilita tu bude oveľa lepšia a bude dostupná prakticky ihneď. Okrem toho by sme mohli čakať podporu HoloLens a 4K rozlíšenia.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *