Januárový update Xbox One Experience je tu: Pozrite sa, aké novinky prináša

Xbox One

Microsoft dodržuje svoje predsavzatie vydávať systémový update každý mesiac a práve dnes nastal ten deň, kedy sa do našich konzol dostáva prvý tohtoročný update systému pre Xbox One. Aj tento update samozrejme prináša niekoľko noviniek, ktoré potešia a na ktoré sme čakali už od vydania nového dashboardu minulú jeseň. Novinky budú dostupné nielen pre Xbox One, ale tiež sa ich dočkáme vo Windows 10 a aj v mobilnej Xbox aplikácii.

  • Vďaka novému updatu teraz viete, kto je pripojený do Party Chatu, ku ktorému sa ešte len chcete pripojiť. Toto poteší, ak chcete zistiť, či sa v partii náhodou nenachádzajú ľudia, s ktorými sa nemusíte, prípadne vám to umožní zistiť, akú hru práve vaši priatelia hrajú.
  • Sekcia Achievements vo vašom profile teraz zobrazuje rebríček Gamerscore, takže viete zistiť, ako sa darilo vašim priateľom v zbieraní achievementov počas posledných 30 dní. Okrem najlepších môžete zobraziť aj zoznam všetkých priateľov.
  • Možnosť organizovať Piny na domovskej obrazovke. To je vec, na ktorú sme čakali dlhú dobu a viacmenej nás na ňu pripravila štartovacia obrazovka Windows 8. Po novom už bude možné piny organizovať oveľa jednoduchšou cestou priamo na obrazovke vášho Xboxu One a navyše, budete k nim môcť pristupovať aj keď ste offline.

Xbox One January Update Party Chat

  • Activity Feed bude teraz upozorňovať na nové statusy alebo klipy, ktoré vaši priatelia práve zdieľali. Budete ich tak môcť vidieť prakticky vždy a ak sa naskytnú nejaké nové, stačí stlačiť jediné tlačidlo pre ich zobrazenie.
  • Iná novinka umožní pripojiť sa k Twitch livestreamom vašich priateľov. Stačí k tomu použiť len sekciu Game Hubs, v ktorje sa bude nachádzať informácia o tom, či vaši priatelia náhodou nestreamujú svoj gameplay.
  • Osobne som nemohol prísť na to, ako skryť niektoré zbytočné položky zo sekcie Ready to Install a svojich kolegov som sa na to veľmi nechcel pýtať, aby to nevyzeralo, že neviem používať Xbox. Našťastie nešlo o moju chybu a Microsoft znovu pridá možnosť skryť hry zo zoznamu Ready to Install. Budete tak môcť skryť rôzne demoverzie alebo bety, ktoré nepotrebujete.
  • Vyhľadávanie priateľov je teraz lepšie. Poslúži na to sekcia Odporúčaní priatelia v sekcii Community a v zozname priateľov priamo v bočnej lište Xboxu One. Odporúčania zahŕňajú gamertag, avatar a hlavne dôvod, prečo by ste si toho človeka mali pridať.

Xbox One January Update Gamerscore Leaderboard

*Zdroj + foto: XboxAchievements.org

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *