Microsoft začína testovať ukazovateľ doby inštalácie a sťahovania

Xbox One Logo

Jedna z vecí, ktorá bola tak nejak samozrejmá v predošlej generácii konzol, sa 6 rokov po vydaní Xbox One dostáva aj na túto konzolu.

Microsoft tak začína konečne testovať systém ukazovania dĺžky inštalácie, čo je viac než praktická vec pri veľkosti dnešných hier. Predsa len, čas strávený inštaláciou takých kolosov ako sú Red Dead Redemption 2, Gears of War 4 alebo Halo 5: Guardians sa dá stráviť aj zmysluplnejšie, než nekonečným sledovaním obrazovky.

Nanešťastie pre väčšinu, funkcia, ktorá tu mala byť už dávno, je zatiaľ k dispozícii len pre úzku skupinu testerov v Alpha Skip Ahead kruhu v Xbox Insider programe. Znamená to ale, že už v najbližších týždňoch by ju mohli začať testovať viacerí a postupne sa môže dostať k širokej verejnosti. Okrem toho súčasná verzia systému pre Alpha Skip Ahead opravila problém so stabilitou zvuku pri Instant on režime, opravila chyby Narratoru v Nastaveniach a tiež opravila rôzne chyby rozloženia prvkov v systémovom rozhraní. Zároveň však systém obsahuje chyby s profilmi headsetov a občasným nesprávnym zobrazovaním profilových farieb pri zapínaní konzole.

Samozrejme, dôrazne varujeme, že Xbox Insider Program nie je určený pre bežných užívateľov, keďže slúži na testovanie nových verzií operačného systému a pridaním do programu berú na vedomie, že konzola sa môže v krajnom prípade poškodiť.

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Rado píše:

    hlavne keď skáče rýhlosť sťahovania hore dolu ako sa tomu chce, tak ten odhad je určite blud.

  2. TimeSplitter píše:

    Tohle mi treba vubec nechybi a ani jsem si za celou dobu poradne neuvedomil, ze tam ten cas neni. One X mam pripojene pres optiku, One S na 5GHz sit, takze rychlost je stabilni, ne jako u kolegy nade mnou ? a procenta tak bohate staci, onen odhad uz si tak nejak udelam sam. Na druhou stranu pridani neceho tak samozrejmeho asi nicemu neuskodi… 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *