Sony potichu vydalo novú revíziu PS4 Pro

Sony spolu s vydaním Red Dead Redemption 2 uviedlo na trh novú revíziu svojej powerhouse konzoly PS4 Pro s označením CUH-7200. Táto revízia sa odlišuje predovšetkým tichším chladením, hoci hardvér zostáva ten istý.

Revízia CUH-7200 pokračuje vo vylepšeniach predošlej revízie, ktorá upravila systém chladenia operačnej pamäte GDDR5 a upravila celkové chladenie systému tak, aby bolo menej problémové. Nová séria CUH-7200 ďalej upravuje chladenie tak, aby PS4 Pro neznela ako štartujúci tryskáč. Zmena systému chladenia sa tiež odrazila aj na teplote, ktorá je o pár stupňov vyššia.

Výraznou novinkou je aj to, že nová revízia zmenila napájací konektor z pôvodného trojdierkového (C13) na “osmičkový” C7, aký nájdeme na Xbox One S, Xbox One X a PS4 Slim. Taktiež sa mierne upraivla zadná strana konzoly. Konektory ostávajú tie isté, ale ich názvy sa už nenachádzajú nad, ale pod nimi. Súčasne tak stredné “podlažie” dostalo na novej revízii jednoduchší tvar bez dodatočných kriviek.

PS4 Pro CUH-7200

Hore: Pôvodný model | Dole: Nová revízia

Hardvér vovnútri však zostáva bezo zmien, hoci sa v minulosti objavovali špekulácie o možnom navýšení výkonu. To sa nekoná a 16nm FinFET procesor zostáva naďalej ten istý, s tou istou frekvenciou a tým istým počtom jadier. Nezmenila sa ani RAM a ani grafický čip. Znížila sa však spotreba zo 177W na 170W. Teplota konzoly sa však zvýšila. Kým pôvodný model sa teplotou pohyboval okolo 47°C na vrchu a 60°C vzadu, teplota nového modelu pri záťaži vzrástla na 52°C hore a 66°C vzadu.

Výraznejšie sa znížila hlučnosť konzoly, ktorá teraz vydáva hluk do 48 dB, zatiaľ čo predošlá fučala pri 55 dB. Stále je to však oproti Xbox One X hlučnejšie, no už nie tak hlučné, aby konzola zobudila susedov.

PS4 Pro

via Eurogamer

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Jeden komentár

  1. Rado píše:

    sony to zas dosralo. zvyšovať teplotu o 6°C??? Nech im to zhorí a aj tak je to megahlučné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *