PS4 Pro bola oznámená: Nepodporuje 4K BluRay, ale „stačí na 4K“

PS4 Pro

Sony dnes oficiálne predstavilo PlayStation 4 Pro a potvrdilo tak to, o čom sa už dlhšie vraví. Podobne ako MS, tak aj on predstavil výkonnejšiu konzolu, ktorá je kompatibilná so všetkými doterajšími hrami, ale… nie je až taká výkonná.

Ako sa už totiž Sony vyjadrilo, výkon PS4 Pro stačí na to, aby utiahla 4K rozlíšenie. Čím sa zjavne potvrdzujú dávnejšie tvrdenia, že konzola bude vlastne dosť podobná tej dnešnej, no bude zvládať renderovať obraz v štyrikrát vyššom rozlíšení. Zvýšiť by sa tu mohol aj framerate. Výkon konzoly sa však prejaví hlavne v podpore HDR, ktorú má aj Xbox One S a v podpore virtuálnej reality, ktorú pre zmenu X1S nemá. Grafika PS VR bude jednoducho pod PS4 Pro lepšia, než u klasickej PS4. Mimochodom aj tam došlo k redesignu, ktorý odpovedá dávnejším leakom. Konzola bude mať menej pekný vzhľad a tiež jej ubudla podpora pre optické audio.

Prekvapením je, že PlayStation 4 Pro, hoci podporuje 4K rozlíšenie a HDR, disponuje len klasickou mechanikou a tak si Microsoft udržuje exkluzivitu na podporu 4K BluRay. Konzola vo svojej základnej verzii ponúka 1TB pevný disk. Pre porovnanie, Xbox One S ponúka za tú istú cenu dvakrát toľko. PlayStation 4 Pro bude stáť 400€ a vychádza 10. novembra/listopadu. Teda pár týždňov po tom, ako sa do predaja dostane 1TB a 500GB Xbox One S.

ps4-pro

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *