Assassin’s Creed Origins beží na Xbox One X podstatne lepšie, než na PS4 Pro

Assassin's Creed Origins
Výkonnostný rozdiel medzi Xbox One X a PS4 Pro sa ukazuje v plnej kráse. DigitalFoundry totiž spravili porovnanie jednej z najzaujímavejších hier tohto roku, Assassin’s Creed Origins, na dvoch rôzne vydaných hardvéroch.

Zaujímavé je, že hra vyzerá na Xbox One X podstatne lepšie, než na PS4 Pro. Okrem toho, že má kvalitnejšie filtrovanie textúr, renderuje sa vo vyššom rozlíšení. Rozdiel v počte využitých pixelov kolíše v závislosti od náročnosti scény. Ubisoft totiž už skôr potvrdil, že Assassin’s Creed Origins beží v 4K rozlíšení, ktoré v prípade väčšieho vyťaženia zníži a aplikuje checkerboarding.

Nárast počtu využitých pixeloch sa tak pohybuje od 44% až po 96% v prospech Xbox One X. Podľa zistení DigitalFoundry sa rozlíšenie hry pohybuje medzi 1700p a 2160p, najnižšie klesla na 1656p. Oproti tomu verzia pre PS4 Pro obvykle beží medzi 1440p a 1584p, znížila sa však aj k 1350p rozlíšeniu. Xboxeri sa tiež môžu tešiť z vyššej vykresľovacej vzdialenosti tieňov a plynulejších cutscén.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Rado píše:

    Super. 1:0 pre xboxoneX

Pridaj komentár