Pohľad na Xbox One X patch pre Gears of War 4

Gears of War 4 October Update
Microsoft dnes vydal svoj októbrový update pre Gears of War 4 a tento je obzvlášť pozoruhodný. Okrem poslednej dvojice PVP máp do multiplayeru totiž s patchom prišla aj možnosť stiahnuť si do konzoly 4K patch pre Xbox One X.

Spoločnosť chce týmto krokom umožniť hráčom, aby pripravili svoje hry na bezbolestný a rýchly presun do Xbox One X, až vyjde. Pretože nie každý plánuje v blízkej dobe upgradovať na One X, a 4K textúry vyžadujú celkom veľa miesta, tak je funkcia normálne deaktivovaná. Užívatelia si ju však môžu aktivovať priamo v nastaveniach Xbox One aj Xbox One S, pokiaľ už updatovali na Fall Creators Update.

Gears of War 4 je prvou hrou z dielne Microsoftu, ktorá ponúka takúto možnosť, a už dnes si môžu užívatelia do svojej konzoly stiahnuť 4K obsah. Základná hra zaberá na súčasných konzolách 94,2GB vrátane všetkých DLC a rezervovaného priestoru pre savy (256MB). Už toto je celkom veľa a s aktualizáciou pre Xbox One X hra narastie. Totiž, samotný update má 26,93GB, patch však zmenší veľkosť základnej hry a vo výsledku zaberá len 103,5GB so všetkými DLC. Je však nutné upozorniť, že sa jedná len o „Xbox One X Enhanced“ patch, obsahujúci enginové vylepšenia, a že konzolu čaká ešte jedna vlna aktualizácie, ktorá prinesie 4K textúry.

Vylepšenia pre Xbox One X

Gears of War 4 sa dočká viacerých vylepšení pre Xbox One X. Podobne ako iné hry, aj GoW4 ponúkne viaceré grafické režimy, takže si hráči sami zvolia, ako chcú, aby hra vyzerala. Visuals Rendering Mode potlačí výkon konzoly na maximum. Hra tu pobeží v natívnom 4K 30fps v kampani a Horde režime, vo Versus multiplayeri pobeží v 4K 60fps s adaptívnym downscalingom. Okrem toho ponúkne Ultra High textúry, vylepšené God Rays (svetelné lúče), dynamické tiene, vyššiu vykresľovaciu vzdialenosť, realistické odrazy a textúry postáv vo vyššom rozlíšení.

K dispozícii bude aj režim Performance Mode, kde hra pobeží v 1080p 60fps v kampani aj Horde, pričom ponúkne niektoré z grafických vylepšení vrátane lepších textúr. Samozrejmosťou v oboch režimoch je podpora HDR a nároční poslucháči isto ocenia podporu Dolby Atmos.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Parádní klip, parádní hra. Hodně pouvažuji nad koupí…

Pridaj komentár