Prvé info o príbehu v Gears of War 4 prekvapí

Gears of War 4

Príbehy v hrách sú zaujímavé a niekedy nám trvá aj niekoľko dní, kým ich prejdeme. Ale ako dlho vlastne udalosti v hrách trvajú? V takom GTA to závisí vždy len od vás. U nového to môže byť asi 37 (herných) dní. A ako na tom budú Gears of War 4?

GameInformer prezradil nejaké informácie a my sme sa vďaka nemu dozvedeli, že udalosti, ktoré uvidíme v štvrtom hlavnom pokračovaní Gears of War, sa udejú počas jediného dňa. Nebol nám síce povedaný presný dátum, ale už vieme, že to bude 25 rokov po udalostiach z GoW 3. Štvorka tak bude dôkazom, že za jediný deň sa toho môže veľa pokaziť. Obzvlášť keď JD Fenix, hlavná postava hry, musí zmiznúť a začať sa spoliehať na Outsiderov.

Samotný dej Gears of War 4 začína hneď jednou nemilou správou. A síce že boj medzi ľudstvom a Locustami nedopadol najšťastnejšie. Vyhralo ľudstvo, ale spolu s mimozemskou civilizáciou došlo k zničeniu všetkých fosílnych zdrojov. Počet obyvateľov Sery klesol len na niekoľko stoviek tisíc a COG sa chová tak trochu ako veľký brat, ktorý síce chce ľudstvu pomôcť, ale robí to nie veľmi šťastným spôsobom – ľudia rozhodne nie sú tak slobodní, ako dnes. Nespokojní sa však odpojili od systému a začali žiť na vlastnú päsť v divočine. A vznikla tak skupina menom Outsiders. Autori sa pri ich tvorbe pôvodne inšpirovali hippies, ale nakoniec prešli na niečo drsnejšie, čo viac ladí s nehostinným prostredím planéty – a tak sa inšpirovali motorkárskymi gangami.

Hra ponúkne mimo iného aj lokálny coop pre dvoch hráčov. V ňom prvý hráč hrá za najhlavnejšiu hlavnú postavu, JD Fenixa, zatiaľ čo druhý hráč si môže zvoliť buď Dela alebo Kait.

Gears of War 4 vychádza tento rok ako exkluzivita pre Xbox One (a možno Win10). Viac však uvidíme na E3.

via Sector

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *