Halo: MCC nebude podporovať Xbox Play Anywhere

Tak sa zdá, že Halo: The Master Chief Collection napokon nebude podporovať Xbox Play Anywhere a to aj napriek skutočnosti, že hra mala od základov prekopaný engine, čo by jej umožnilo technológiu podporovať.

Tvrdí to užívateľ redditu Zepanda66 s odvolaním na informácie z festivalu SXSW, kde vývojári z 343 Industries poodhalili niekoľko informácií k hre. Napriek tomu sa však Microsoft chce xboxerom odvďačiť a hľadá spôsob, ako im darovať počítačovú verziu. Kolekcia sa totiž bude testovať na Steame a malo by sa tak stať už čoskoro, pričom prvou testovanou hrou bude remaster Halo: Reach.

Aby totiž testovanie mohlo prebehnúť, Microsoftu stačí mať dostatočné množstvo registrovaných hráčov, ktorí by sa do testovania s ochotou pustili, kľudne už aj v najbližšie dni. Čo sa cross-playu týka, hra ho pri vydaní podporovať nebude, ale Microsoft chce umožniť hráčom, aby mali možnosť hrať spolu či proti sebe medzi Xboxom a počítačom. V prvom rade však chcú mať hotovú hru a v druhom rade to aktivujú len na základe spätnej väzby.

via Reddit

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *