Človek vs. Stroj: Turnaj v DOTA 2 skončil porážkou človeka

DOTA 2

Tohtoročný Dota 2 International priniesol obrovské prekvapenie. A nemám tým na mysli kartovú hru Artifact, ktorá hráčov skôr rozčarovala. Skutočným prekvapením bol jedinečný Man vs. Machine zápas medzi hráčmi a AI.

V tomto špeciálnom zápase sa najlepší hráči DOTA 2 postavili proti OpenAI. Bot mal na prípravu dva týždne, no už to mu stačilo na to, aby porazil človeka. Bol však sám a preto sa jednalo výhradne o 1v1 zápasy. OpenAI však s človekom nemala problém. Vedela si vypočítať, čo musí spraviť, aby vyhrala a vedela to možno lepšie, než hráči. Elitní hráči ako Arteezy z tímu Evil Geniuses to skrátka mali ťažké.

OpenAI však nechce skončiť len pri dueloch. Inžinieri vravia, že chcú neskôr priniesť skutočný tímový zápas, kde sa proti sebe postaví elitný tím hráčov versus tím botov. Umelá inteligencia z laboratórií Elona Muska však prekvapila už skôr. Dvaja rôzni boti sa naučili bez zásahu človeka naučili komunikovať medzi sebou a spolupracovať pri splnení úlohy. Na rozdiel od Facebooku, ktorý svoju AI naučil angličtinu, inžinieri z OpenAI nenaučili svojich botov nič.

Celý zápas Dendi vs OpenAI:

via Fontech

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *