Halo: Infinite bude vyzerať úžasne aj na Xbox One

Halo Infinite

Konzolová generácia sa končí a Halo: Infinite bude poslednou veľkou hrou v sérii, ktorá vyjde ešte na Xbox One. Primárne je však vyvíjané pre PC a Project Scarlett.

Vývojári však uisťujú hráčov, že Halo: Infinite bude vyzerať úžasne aj na Xbox One, hoci nie je priamo určený preň.

Samozrejme, špeciálnym miestom pre Halo Infinite bude Scarlett a pracovali sme s jej hardvérovým tímom, aby sme zaručili, že hra tam bude vyzerať úžasne. Ale taktiež bude dostupný pre Xbox One a bude vyzerať neuveriteľne.

Frank O’Conner, šéf značky Halo (343 Industries)

V rozhovore pre youtubera Blackmist523 O’Conner dodal, že Xbox One nebude vnímaný ako druhotriedny, hra je vyvíjaná tak, aby sa aj na Xbox One hrala skvelo a vyzerala fantasticky. Na ostatných platformách však hráči môžu očakávať viacero vecí naviac. Vývvojári majú navyše v rukáve nejaké triky, nad ktorých použitím premýšľajú aj na Xbox One.

Vyzerá to však, že Halo: Infinite bude hrou, s ktorou Microsoft odprezentuje generačný rozdiel medzi Xbox One a Project Scarlett. Tieto rozdiely môžu byť dokonca ešte väčšie, než keď sme uvideli rozdiely medzi Xbox One a Xbox One X verziami hier. Za zmienku stojí aj ďalšie ambiciózne vyhlásenie O’Connera v súvislosti s PC verziou hry.

Ako to už býva, niektorí PC hráči vyhlasujú, že keďže všetky Xbox exkluzivity vychádzajú aj na PC, neexistuje dôvod kúpiť si túto konzolu. No čo v prípade, že Scarlett ponúkne veľa výkonu za nižšiu cenu, než stojí PC „skladačka“? O’Conner vraví, že to, či Halo: Infinite bude vyzerať lepšie na PC alebo Scarlett, bude závisieť od vášho PC v tom čase. Teda v závislosti od toho, aký výkonný počítač chcete/plánujete mať na konci roka 2020.

via Den of Geek

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Jindrich píše:

    Mají pravdu xbox diky cross platform prichazi o exkulzivity to xbox zabiji !

    • Jaromír Miko píše:

      Nemyslím si. Ak vezmeme do úvahy, že MS vydáva hry aj na PC, je to skôr rozšírením hráčskej základne. Máloktorý PC hráč si kúpi konzolu, keď už má super-výkonné herné PC 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *