Gears 5 nedostane co-op kampaň pre štyroch hráčov

Gears 5

Ajajáj, sme tu zas. Najprv to bolo Halo 5: Guardians, ktoré nahnevalo hráčov odstránením co-op kampane. Dnes sa k nemu pridáva Gears 5.

Vývojári z The Coalition potvrdili, že Gears 5 neponúkne tradičnú co-op kampaň pre štyroch hráčov. Prvé kroky vedúce k odstráneniu sme mohli vidieť už pri Gears of War 4, ktoré ponúklo co-op kampaň len pre dvoch hráčov. Absencia 4P co-opu je rozhodnutím, ako bude smerovať séria ďalej.

Rod Fergusson vraví, že takýto co-op síce miluje, no rozhodnutie odstrániť ho bolo len čiastočne podnietené technickou náročnosťou. Za ďaleko väčší problém pokladá to, že hráči si vo štvorici nedokážu vychutnať príbeh. Hrať vo štvorici je podľa neho síce skvelé, má to rád, ale do príbehových hier typu Gears to prináša chaos. Prirovnal to k hraniu Halo vo štvorici: „Nechápete, čo sa deje. Tu zabíjate nepriateľov, tam beriete muníciu a teraz sa niečo stane, pretože niekto niečo stlačil.“

Technickým problémom je, že pre štyroch hráčov potrebujete väčšie levely, ako bolo vidno pri Gears of War 3. Svety je totiž treba v takom prípade prispôsobiť pre štyroch hráčov. Odrazilo sa to aj na cutscénach, kde bolo treba vypočuť štyroch hráčov, nie len jedného alebo dvoch. A tak Gears of War 4 ponúkli co-op už len pre dvoch hráčov. Nový diel však ponúkne pre väčšie partie Escape režim pre troch a Hordu pre piatich.

via ScreenRant

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Rado píše:

    sa zbláznili, to najlepšie odstránia? WTF

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *