Sea of Thieves už predalo 2 milióny kusov

Sea of Thieves Sacks of Gold
Microsoft už potvrdil, že Sea of Thieves je jeho komerčne najúspešnejšou hrou počas tejto generácie. Nielen preto, že je dostupná cez Xbox Game Pass, ale aj preto, že sa jej darí veľmi dobre v obchodoch.

Od vydania 20. marca/března sa komunita rozrástla na 2 milióny hráčov, pričom už za prvých 48 hodín sa do hry pripojilo milión ľudí. Na takúto instantnú záťaž neboli servery pripravené, kvôli čomu sa v deň vydania hra stretávala s problémami s konektivitou. Rare kvôli tomu dokonca muselo dočasne zablokovať prístup hráčom z Game Passu, aby mohli situáciu vyriešiť. Hra je zároveň najpredávanejšou hrou Microsoft Studios pre Windows 10.

Hra bola populárna aj u streamerov – 100 000 z nich už hru streamovalo na Twitchi a Mixeri a vytvorili tak 10 miliónov hodín streamu len za minulý týždeň. Hra sa tiež postarala o 500 000+ nových žiadostí o priateľstvo na Xbox Live a 400 000 hráčov sa pridalo do Xbox Clubov, aby našli iných pirátov a zdieľali s nimi svoje pirátske historky. A za zmienku stojí, že v tejto štatistike nie sú započítané prístupy z Game Passu. Inak povedané, hra predala 2 milióny kusov. Dosvedčuje to aj fakt, že Sea of Thieves v britských štatistikách prekonalo predaje PS4-kovej exkluzivity Ni No Kuni 2: Revenant Kingdom.

Ako si zohnal Sea of Thieves?

Pozri výsledky

Loading ... Loading ...

Sea of Thieves

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

1 odpoveď

  1. StriderCZ píše:

    Aha, aspoň vím proč mi hra nešla( po 20GB) aktualizaci spustit. Parádní úspěch. Nevím sice komu bych měl pogratulovat ale gratuluji. Jinak , jsk to tak vypadá, tak se prodává lépe než Horizon Zero…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *