Project Dragon: Tvorcovia HITMAN-a pracujú na novej dračej hre pre Xbox

Scalebound

Dánske štúdio IO Interactive už skôr povedalo, že s vydaním HITMAN 3 si dáva od série pauzu. V prípade štúdia, ktoré pracovalo od samého počiatku len na tejto IP, ide o obrovskú zmenu.

Štúdio však neplánuje skončiť s vývojom hier, naopak už skôr ohlásilo práce na novej hre z univerza 007. Tá pobeží na Glacier Engine, ktorý vznikol špeciálne pre potreby trilógie agenta 47, a bude zaujímavé sledovať, ako dokážu tento engine prispôsobiť potrebám Jamesa Bonda.

Zaujímavosťou však je, že štúdio zakladá tretí tím, ktorý bude pracovať na novej IP, ktorá bude odlišná od doterajšej produkcie IOI. Zaujímavé je, že hra nesie pracovné označenie Dragon, a pracovať na nej bude štúdio vo Švédsku. O to väčším prekvapením je však, že neohlásená dračia RPG bude údajne exkluzivitou pre Xbox. Zaujímavé pritom je, že táto hra nebude len ďalšou RPG, ale už v terajšej fáze sa aktívne rieši využitie online prvkov a live multiplayeru.

To sú v konečnom dôsledku veci, na ktorých pôvodne padol projekt Scalebound. Na ňom pracovalo štúdio Platinum Games, k vydaniu však nikdy nedošlo pretože štúdio malo konflikt s Microsoftom: vývojári trvali na singleplayerovom zážitku, no vydavateľ tlačil na multiplayer. Dospelo to až do štádia, kedy kľúčoví vývojári na Twitteri nadávali na vedenie Xboxu.

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *