Forza Horizon 5 zrejme zamieri do Mexika

Xbox Series X Trailer Possible Forza Horizon 5 Teaser

Začiatok generácie Xbox Series X|S je vskutku nevšedný. Je to vôbec prvýkrát po dlhých rokoch, čo sme sa nedočkali novej Forzy. A keď už, tak to dokonca vyzerá, že po mimoriadne úspešnej Horizon 4-ke ako prvú uvidíme na nových konzolách jej priamu následníčku.

Áno, Turn10 ako prvé ohlásilo a dokonca aj začalo testovať reboot simulačnej Forzy Motorsport. To však neznamená, že by v štúdiu Playground Games nepracovali po boku Fable aj na Forze Horizon 5. Mnohí si želajú, aby sa toto pokračovanie odohrávalo v Japonsku, „zaručené“ informácie o zasadení v okolí sopky Fujiyama sa objavovali dokonca už pred ohlásením Forzy Horizon 4.

A aby toho nebolo málo, vtedy sa objavila bláznivá teória, podľa ktorej mal Microsoft dodržať tradíciu a hru úmyselne označiť číslicou „5“, keďže štvrtá číslica je v Japonsku symbolom nešťastia. Dôvodom malo byť, že by sa tak chcel Microsoft „zavďačiť“ tamojšiemu trhu, kde mal Xbox a doteraz má podstatne nižšiu popularitu oproti domácim značkám PlayStation a Nintendo.

Podľa najnovších informácií to však vyzerá, že piaty Horizon sa bude predsa len odohrávať v regióne, ktorému sa chce Microsoft zavďačiť. Mexiko. Najväčšia krajina Strednej Ameriky je totiž krajinou, kde sa Xbox teší obrovskej popularite, a to najmä vďaka sérii Gears. A práve v tejto krajine s jedinečným prostredím by sme mohli v najbližších rokoch jazdiť. Nechýba jej totiž nič. Má rozsiahlu púšť, z oboch koncov ju obopínajú oceány, a nechýba jej ani prales s majskými pyramídami. K tomu by hra mohla obsahovať aj nejakú sadu poriadne akčných misií pre tamojšie kartely, ale skôr si myslíme že toto je téma, ktorej sa Playground Games nebudú venovať.

Že by sa Playground Games rozhodli práve pre Mexiko, nepotvrdil na Twitteri len renomovaný novinár zo sveta Xboxu Jez Corden, ale aj insider Jeff Grubb, ktorý naznačil, že indície ukrýva vo svojich tweetoch. V nich okrem iného nájdeme, že sa učí španielčinu cez Duolingo, v reakcii na Cordenov tweet, že by jedného dňa rád navštívil Mexiko, s emoji autíčka. V neposlednom rade netreba zabúdať ani na to, že Microsoft v upútavke na Xbox Series X mal teaser auta pohybujúceho sa po púšti..

Prečo si nemyslíme, že Forza Horizon 5 vyjde tento rok

Napriek tomu, že zo špekulácií to vyzerá, že by hra mohla vyjsť už tento rok popri Halo Infinite a Starfield, o ktorom sa špekuluje že by z neho mohla byť Xbox exkluzivita, Forza Horizon 5 nemusí nutne vyjsť tento rok. Jej ohláseniu nič nebráni, Forza Horizon 4 je však ešte stále aktívne podporovaná. Iba pred pár mesiacmi vyšla na Steame, a na konci minulého roka dostala Xbox Series X|S port bežiaci na striktných 60fps. A Microsoft ešte stále neoznámil, že by ukončil vývoj hry. Indikátorom blížiaceho sa konca podpory však môže byť aktuálny stav achievementov. Štvrtý Horizon dnes má 3610(G), a od symbolického „ukončenia“ ju delí 390(G). Predošlé dve časti totiž skončili na 2000(G) a 3000(G). Nutno však dodať, že Horizon 3 dostal svoje finálne achievementy začiatkom roka 2019, teda asi pol roka po vydaní nástupcu.

Forza Horizon 3

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *