Forza Horizon 4 mieri na Steam

Forza Horizon 4 Porsche 356 Emory Special

Microsoft pokračuje v prenášaní svojich značiek na Steam a najnovším prírastkom v ponuke bude Forza Horizon 4, teda vôbec prvá hra z tejto Xbox-exkluzívnej závodnej série.

Fanúšikovia závodných hier na počítači tak dostanú ďalší spôsob, ako sa dostať k jednej z najlepších, ak nie najlepšej open-worldovej závodnej arkáde posledných rokov. Hra vyšla pôvodne v roku 2018 na Xbox One, Windows Store na PC a hneď v deň vydania bola dostupná cez predplatné Xbox Game Pass. Medzičasom sa rozšírila o niekoľko režimov vrátane staviteľského Super7 alebo battle-royale The Eliminator, či získala dve nové mapy v datadiskoch LEGO Speed Champions a Fortune Island.

K tomu ponúka nikdy nekončiaci kolotoč aktivít v podobe ročných období, ktoré sa striedajú na týždennej báze a kde každé ponúka svoj špeciálny výber eventov s bežnými, ale aj exkluzívnymi odmenami ako sú autá, klaksony, či oblečenie na postavu. Toto všetko a ešte viac si hráči na Steame budú môcť pridať do svojej knižnice a užiť od 9. marca/března 2021.

Podmienkou je však, aby ste spĺňali aspoň minimálne hardvérové požiadavky. Na tejto spodnej hranici sa nachádzajú procesory Intel Core i3-4170 (3.7GHz) a Intel Core i5-750 (2.67GHz), 2GB RAM, grafická karta GeForce 650 Ti alebo AMD R7 250x. Dôležitá je podpora DirectX 12, počítač musí mať Windows 10 a na pevnom disku si je treba rezervovať 80GB voľného miesta.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *