Corona Motorsport: Klon Forzy prichádza (už 5 rokov)

Corona Motorsport klon Forza Motorsport

V poslednej dobe sa tak nejak zvýšila popularita čohokoľvek, čo má v názve slovo „Corona“. Výnimkou nie je ani 5 rokov starý klon Forzy Motorsport 5, ktorý nesie názov Corona MotorSport.

Hra je dostupná za 9,99€ na Steame v rámci Early Access programu, a to už od svojho vydania 13. marca/března 2015. Čiže už budúci týždeň oslávi okrúhle výročie! Projekt pochádza od jedného zanieteného stredoškoláka zo Severnej Karolíny, ktorý pracuje na hre už veľmi dlho a má jasné plány o tom, kam Corona zamieri ďalej.

Hoci je hra veľmi dlho vo vývoji a má zatiaľ hromadu bugov, ale to sa od projektu, ktorý vyvíja jeden človek ako svoje hobby, dá očakávať. Musí byť jasné, že vo svojej situácii hra nemôže mať licencované autá, poteší však, že dnes ich je okolo 10 a dá sa s nimi závodiť na dvoch reálnych tratiach – Circuit de Catalunya a Monza (Taliansko). Vývojár sa chystá obohatiť hru o viac ako 20 tratí ešte v rámci bety. Tá mala síce skončiť pred 2 rokmi, ale vzhľadom k skutočnostiam je tak nejak jasné, že by to nebola ľahká úloha.

Corona MotorSport
Corona MotorSport
Developer: LucasGame
Price: 9,99 €

Aj keď si myslíme, že hra má veľmi ďaleko od dokončenia a zrejme sa nikdy nedotiahne na kvality originálnej Forzy Motorsport, tvorcu určite podporujeme a držíme mu palce v tom, čo robí. Pretože taký zápaľ pre vec sa vidí len málokedy.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *