Forza mieri na Xbox Series X s dvomi hrami

Forza Motorsport 7 Hero Art

Microsoft na dnešnej Xbox Games Showcase oznámil, že na konzoly Xbox Series X zamieri Forza. A to rovno dvakrát.

Štúdio pri príležitosti 15. výročia značky oznámilo reboot Forza Motorsport, ktorý vyjde na Xbox Series X bez číslovania. Najnovšie pokračovanie je zatiaľ v ranej fáze vývoja a vyzerá to, že nestihne vydanie next-gen konzoly. Hra beží na novej generácii ForzaTech enginu, pobeží opäť v 4K 60fps, avšak s viacerými novinkami ako je ray-tracing, ktorý zabezpečí dynamický svet prepojený svetlom.

Forza Motorsport ako reštart má stavať na 15-ročných skúsenostiach a skĺbi ich s novými hernými konceptami a technológiami, o ktorých sme sa zatiaľ nič nedozvedeli. Zaujímavé je, že titul je vo vývoji len pre Xbox Series X, s vydaním na Xbox One sa nepočíta. Takisto ale vyjde na Windows 10 a bude v službe Xbox Game Pass.

Druhým oznámením je Forza Horizon 4. Ikonický titul od štúdia Playground Games, ktorý si u nás získal zaslúžene vysoké hodnotenie, bude vylepšený. pre Xbox Series X. Novinkou je, že hra pobeží v 4K 60fps, bude mať drasticky kratšie načítavanie a bude podporovať funkcie ako Quick Resume a samozrejme aj Smart Delivery. Hovorí sa aj o ďalších vylepšeniach grafiky, napríklad v oblasti draw distance.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. StriderCZ píše:

    Jakože nevydají auta na launch, tak s tím jsem vážně nepočítal… Nevadí, zpětná kompatibilita zachrání mnohé, ale tohle považuji za fail jako prase. Zejména tím, že vydání samotné Forzy Motorsport je zatím v nedohlednu. A na konferenci z ní skoro nic neukázali ….

Pridaj komentár