Microsoft chce nové Fable, no zrejme to nebude „štvorka“

Fable

Molyneuxova exkluzivita Fable si v minulosti získala mnoho prívržencov a niet divu, že zrušenie Fable Legends ich prinajmenšom vytočilo. Na Xbox One totiž nevyšlo jediné pokračovanie a so zatvorením štúdia Lionhead sa nádej na možné pokračovanie zmenšila.

Phil Spencer ale verí, že séria má ešte stále čo ponúknuť, no Microsoft zatiaľ nemá čo predstaviť. Šéf divízie si ale myslí, že Fable má stále veľa miest, do ktorých by mohli hráči zavítať. Problém je ale v tom, že Microsoft by musel nové Fable kompletne zmeniť. Séria tak nejak doplatila na chybu, ktorú spravil Molyneux v minulosti.

Jednotlivé diely mali medzi sebou obrovský posun v čase, vďaka čomu už Fable zažili raný stredovek, vo Fable II sa už hráči posunuli do obdobia osvietenstva a vo Fable III už zažili priemyselnú revolúciu. Boli tu skrátka obrovské posuny v čase a logickým posunom vo Fable 4 by bolo, že nám ukáže budúcnosť. Lenže to by sme sa pomaly dostávali do univerza Halo. Preto sa v redakcii prikláňame k rebootu série. Nový diel by sa mohol dostať naspäť do minulosti a jeho pokračovania by mohli postupne napredovať.

Alebo je tu ešte možnosť, že by sa Fable premenilo v MMO na štýl World of Warcraft? Ktovie!

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *