Spotify je len krok od toho, aby vyšlo na Xbox One

Spotify

Obľúbená streamovacia služba Spotify je už len krok od toho, aby dorazila na Xbox One. Švédska spoločnosť na včerajšom evente oznámila, že vydá aplikáciu pre Windows 10 a tým pádom je možné, že časom uvidíme verziu pre zelenú konzolu.

Doteraz bolo totiž Spotify dostupné len na PS4 a vyzeralo to, že si Sony dohodlo nejakú exkluzivitu. Kvôli dlhoročnej absencii služby na Xboxe to ani nie je vylúčené. Vzhľadom k blížiacemu sa vydaniu appky cez Windows Store sa však zdá, že možná exkluzivita pomaly končí a konečne si túto službu užijú aj xboxeri. Ako predplatiteľ Apple Music by som však radšej privítal tú.

Aplikácia bola odhalená včera spolu s novým systémom Windows 10 S. Ten je kvázi-odľahčenou verziou nového operačného systému, ktorá sa od bežnej líši tým, že podporuje iba aplikácie z Windows Store. Má to určité výhody najmä z hľadiska bezpečnosti, keďže vírusy by sa museli dostať do Windows Store – bežné stiahnutie zavírovaného programu z internetu nemá žiaden účinok, systém ho jednoducho nefunguje. Samozrejme je tu aj spoplatnená možnosť odomknúť podporu Win32 softvéru a tým pádom upgradovať na Windows 10 Pro len za 50 dolárov. Oproti bežnej cene systému je to oveľa lacnejšie.

Novinkou pre študentov je Microsoft Surface Laptop.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *