Mafia III ráta aj s rasizmom

Mafia III

Pravdupovediac, hrať za gangstra – černocha v 60-tych rokoch, nie je príliš realistické, ale tak Mafia III je hra a môže si to dovoliť. Nie že by nám nejak vadilo, že je hlavnou postavou poprvýkrát muž afroamerického pôvodu (ale CJ je best), ale jednoducho hladina rasizmu v USA v tých rokoch bola tak vysoká, že ak by bolo o nejakom černochovi známe, že je gangster, bol by mŕtvy do pár hodín. Proste, mali to ťažké. A do istej miery to zažijete aj počas gameplayu, keďže v New Orleans vám jednoducho niekde nebude povolené vstúpiť.

Budú to oblasti len pre bielych a ak do nich vkročíte vy, tak sa k vám polícia patrične zachová. Akonáhle si vás tam bieli všimnú (a to si všimnú celkom rýchlo), tak už budete mať za krkom políciu, ktorá sa pokúsi vás z tejto oblasti vyhodiť, keďže do nej “nepatríte”. Bude sa pritom jednať o rôzne oblasti – od malých podnikov až po celé sídliská. Aj taký bol život afroameričanov v 60-tych rokoch.

Okrem toho Take2 počas E3 zverejnilo obsiahlejšie video, ktoré môžete vidieť nižšie:

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže ťa zaujať aj...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *