Hry pre PlayStation 5 môžu byť na Blu-Ray XL diskoch

Blu-Ray
Na sklonku súčasnej konzolovej generácie nás Red Dead Redemption 2 presvedčilo, že hrám už nestačí jeden Blu-Ray disk.

Fenomenálny titul z dielne Rockstaru totiž vďaka horšej kompresii zaberá na PS4 Pro až 149GB miesta v prípade downloadu z PSN alebo vyše 105GB pri fyzickej kópii. V balení sa pritom nachádzajú na oboch konzolách dva dvojvrstvové Blu-Ray disky s kapacitou 50GB. Ale aj tie budú čoskoro podobnou starešinou ako diskety.

Sony totiž uviedlo na trh Blu-Ray XL (BDXL) disky s kapacitou 128GB. Jedná sa až o štvorvrstvové disky s kapacitou 4x32GB, kde by sa teda hravo zmestila disková verzia Red Dead Redemption 2 aj s nejakým tým patchom navyše. Je pritom možné, že už PS5 použije BDXL disky a keďže ide o vynález Sony, môže ísť o exkluzívny formát, akým bol svojho času aj klasický Blu-Ray na PS3.

Má to však aj svoju nevýhodu: BDXL disky sú drahšie a teda aj hry môžu stáť viac než tradičných 60-70€. Samozrejme, Sony ako výrobca môže ešte vždy zvýhodniť vývojárov hier a poskytovať im BDXL disky pod cenu. Platí však, že spoločnosti ako Microsoft alebo Sony si aj predajom diskov kompenzujú ušlý zárobok z predaja konzol, keďže tie sa minimálne v čase vydania predávajú pod cenu.

Sony BDXL Blu-Ray XL Disc

via SegmentNext

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár