Dorazí Battlezone aj na Xbox Scorpio?

Battlezone

Niekto možno ani nevie, no začiatky série Battlezone sa datujú už do 80. rokov minulého storočia. So značkou prišlo vtedy až príliš živé Atari a koncom milénia prišlo pokračovanie z dielne Activisionu.

Značka si teda prešla rukami viacerých vlastníkov a dokonca už raz zamierila na Xbox 360. Najnovšie pokračovanie, teraz už od štúdia Rebellion, vyšlo minulý rok ako launch titul pre PlayStation VR. Pretože nikde nebolo uvedené, že je to exkluzivita, bolo otázkou času, než dorazí na ďalšiu platformu – PC. To sa stalo včera a vývojári oznámili, že najnovší Battlezone sa dá hrať už aj cez HTC Vive a Oculus Rift.

Keďže to nie je konzolová exkluzivita, vzniká tu určitá šanca, že hra vyjde aj na Project Scorpio. Asi netreba pripomínať, že má podporu pre VR, presnejšie pre Windows Mixed Reality. Platforma od Microsoftu bola šitá na mieru pre Project Scorpio a PC, pričom Microsoftu dáva možnosť ovládnuť trh presne tak, ako dnes mobilom vládne Android.

Každopádne, platforme sa bude spoločnosť venovať aj na E3, kde plánuje formálne predstaviť nový Xbox a s ním aj niekoľko noviniek. Mimo iného čakáme aj oznámenie VR titulov a je možné, že medzi nimi nájdeme aj Battlezone. Inak, pokiaľ máte HTC Vive alebo Oculus Rift a chcete si Battlezone VR kúpiť, môžete tak učiniť na Steame.

Battlezone Gold Edition
Battlezone Gold Edition
Developer: Rebellion
Price: 34,99 €

 

 

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár