Dead Island 2 prototyp unikol na internet: Objavili sa zábery aj odkaz na stiahnutie [aktualizované]

Dead Island 2

Nalejme si čistého vína. Tomu, že ešte niekedy uvidíme zábery z Dead Island 2, neveril zrejme nikto. Hra bola ohlásená v roku 2014 s niečím, čo vyzeralo ako prvé gameplay zábery a zdalo sa, že titul vyjde celkom skoro.

Lenže vývoj sa celkom dramaticky skomplikoval. Na hre mal pôvodne pracovať poľský Techland, ktorý nakoniec vyvinul Dying Light pod záštitou Warner Bros. Deep Silver tak zveril vývoj do rúk štúdiu Yager, ktoré pracovalo na hre od roku 2012 a práve jeho prototyp bol oznámený na E3 2014. A práve tento prototyp unikol na internet. Reč je o builde z januára/ledna 2015, teda bol skompilovaný len pár mesiacov po ohlásení hry. Prototyp s veľkosťou 7,7GB bol uploadnutý na Google Drive, odkiaľ sa dá stiahnuť.

Čo sa stalo ďalej? Deep Silver v júli/červenci 2015 oznámil, že odobral projekt z rúk Yager, len aby ho dal zatiaľ neznámemu štúdiu. Toto malo na Yager fatálny dopad, štúdio už v tom mesiaci vyhlásilo platovú neschopnosť. Začiatkom roka 2016 vývoj hry malo na starosti Sumo Digital, kde vývoj zotrval až do roku 2019. Gigant THQ Nordic v auguste/srpnu minulého roka oznámil, že hru bude napokon vyvíjať štúdio Deep Silver Dambuster.

Hra má momentálne sľúbené vydanie na Xbox One, PlayStation 4 a PC, ale aj na Xbox Series X a PlayStation 5.

Prototyp v súčasnosti sťahujeme, aby sme overili pravosť obsahu dostupného na stiahnutie.

Update: Hru sa nám podarilo úspešne spustiť. Po odrarovaní má približne 11GB. Spustiť sa nám ho podarilo až po stiahnutí knižníc MSVCP120.dll, MCVCR120.dll, X3DAudio1_7.dll a XAPOFX1_5.dll. Taktiež sme museli najprv niektorý z priložených launcherov (.bat) otvoriť cez Poznámkový blok, aby sa nám ho podarilo spustiť. Prototyp hry bol dostupný na Google Drive.

https://www.youtube.com/watch?v=zoa-Sjuq07g

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Martin píše:

    Neviete ho upnut napr na webshare? Odtialto sa uz stiahnut neda…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *