Budúce Xbox bundle s hrami už nebudú obsahovať aktivačné kódy

Zadávaniu 25-miestnym kódom odzvonilo.

Microsoft totiž nečakane oznámil novú Digital Direct iniciatívu. Hráči, ktorí si kúpia novú Xbox konzolu a súčasťou balenia sú napríklad hry alebo členstvá (v prakticky každej krabici s konzolou), už nenájdu aktivačné 25-miestne kódy v krabici. Namiesto toho budú tieto kódy priamo previazané s konzolou a je len otázkou času, kedy si hráči tieto bonusy aktivujú.

Obsah si budete môcť aktivovať už priamo pri prvotnom nastavení konzoly, kde vás „prepadne“ sekcia This Xbox comes with a zoznam vecí, ktoré si môžete aktivovať. U každej položky nájdete popis, o čo sa jedná, napríklad sadu Forza Horizon 4 s LEGO Speed Champions DLC. Aktivovať ju (pridať k svojmu účtu) môžete stlačením Claim it tlačidla. Ak nie ste rozhodnutí a obsah zatiaľ nechcete aktivovať, jednoducho stačí stlačiť tlačidlo Decide later.

V takom prípade môžete hry a digitálne dodávaný obsah aktivovať cez Settings – Account – Included with this Xbox, kde sa opäť dostanete do Digital Direct sekcie. Takisto môžete hry nájsť v sekcii My games & apps, v sekcii Full library a tam v podsekcii Available offers nájdete tlačidlo Included with this Xbox.

Prvým balíčkom, ktorý funguje takto, je ten s hrou Cyberpunk 2077. To zrejme nie je prekvapením, keďže hra zatiaľ nevyšla a takto by sa predaje hry mohli spomaliť kvôli desiatkam tisícov kódov, ktoré by sa mohli dostať do predaja na internete.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár