Špekulácia: Microsoft údajne končí s výrobou Xbox One X kvôli Xbox Series S

Xbox One X

Microsoft tento rok plánuje predstaviť Xbox Series X, no pokiaľ je niečo pravdy na špekuláciách, mali by sme sa dočkať aj oznámenia lacnejšej konzoly Xbox Series S. Tá by sa mala výkonom približovať dnešnému Xbox One X, ale mala by disponovať modernejším hardvérom za výrazne nižšiu cenu.

Pripravovaná lacnejšia konzola, označovaná ako Project Lockhart či Xbox Series S, by mala ponúknuť dostatok výkonu pre hráčov, ktorí si chcú užiť next-gen hry v 1440p až 1080p rozlíšení. Teda pre hráčov, ktorí nemajú 4K televízor, no chcú mať prístup k najnovším hrám. Na druhú stranu, pri zachovaní spätnej kompatibility by mala stále zvládať 4K rozlíšenie aspoň v hrách pre Xbox One X a Xbox 360. Prečo by mal mať teda Microsoft v predaji dve takmer totožné konzoly?

Uznávaný analytik Mat Piscatella z NPD Group vraví, že Xbox Series S zjavne nahradí Xbox One X a že Microsoft pomaly ukončuje výrobu tejto konzoly. Čo by v prípade, že by Series S mala ponúknuť podobný výkon, ale s vychytávkami ako je ray-tracing či SSD, dávalo zmysel. Súčasná najvýkonnejšia konzola na svete je dnes prakticky všade vo výpredaji a stojí len 299 dolárov / 299€. Prekvapivo teda za veľmi podobnú cenu, za akú dnes môžu hráči zohnať klasický Xbox One S.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. Felix píše:

    Mě by se Xbox Series S líbil. Možná bych do něj šel spíš než do plnotučného Xka. Pokud bude suptilní jako je současné Xko, které mám a nemohu si jej vynachválit. Nejsem hardcore hráč a nejčastěji hraji hry z Gamepasu, takže pro mě by to bylo ideální. Pokud bude mít výko 6-8 TF, tak je to podle mě v pohodě. Chci rychlé SSD a lepší CPU. Grafika je ok. Ale asi to nebude mít mechaniku. Takže těch pár krabiček co mám asi budu muset vyměnit za digi kód. Tak uvidíme s čím přijde MS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *