Pomôžte vede s novou minihrou Borderlands Science!

Borderlands 3 Compare Editions

Už ste sa niekedy pýtali sami seba alebo rodičia vás, že na čo vám bude hranie hier? Väčšinou je to iba na odreagovanie, vypnutie od okolitého sveta alebo čistý relax po práci. Teraz však môžete všetkým ukázať, že hry sú aj super vec, s ktorou viete pomôcť svetu.

2K Games oznámilo Borderlands Science, mini puzzle game priamo v Borderlands 3, kde budete môcť pomáhať vedcom zmapovať ľudské črevné mikróby. Hra je postavená jednoducho a hlavne nebudete to robiť zadarmo. Za hranie BL Science dostanete in-game menu, za ktorú si môžete kúpiť boost pre svoju postavu. Hru nájdete u Doctor Tannis na Sanctuary III.

Mini-hra bola vytvorená v spolupráci medzi McGill University, Massively Multiplayer Online Science a The Microsetta Iniative. Počítač je super na zábavu a rôzne iné veci, ale organizovať dáta získané z DNA mikróbov je trochu moc na neho. Bohužial algorytmus robí chyby a veľa dát môže poškodiť v procese, takže jediná možnosť zostala ľudská práca a to by malému tímu trvalo desiatky rokov. Tento nápad je v skutku geniálny, kedže bude na projekte pracovať nespočetné množstvo ľudí a hlavne sa urýchli proces a tým aj pokroky v medicíne, potravinárstve a fitness.

Ako príklad sa dá spomenúť to, že črevné mikróby majú podiel na rôznych chorobách a zdravotných stavoch ako napríklad: obezita, autizmus, depresia, úzkosť, depresia a mnoho iných. Tým, že sa zmapujú mikróby budú vedci schopný pochopit ekosystém lepšie a pomôže to budúcemu výskumu. Čiže by som určite neváhal a hneď začal hrať Borderlands Science, aby som pomohol svetu. Keď nie pre to, tak už pre tie in-game boosty a najlepšie skóre a samozrejme update bude zadarmo pre všetkých.

Martin Botlo

Hardbass and Kvas

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár