E3: Zhrnutie Fallout 4

Fallout 4

Ako sme už mohli vidieť ráno, Bethesda na svojej konferencii predstavila naozaj veľa vecí. V prvom rade odhalila Dishonored 2 a ďalej oznámila novinky o už-známych tituloch DOOM a Fallout 4. Teraz sa zameráme práve na Fallout.

Už je známe, že hra beží na engine Creation, ktorý poháňal Skyrim. Engine bol ale obohatený o dynamické nasvietenie a fyzikálne renderovanie materiálov alebo o reálnejší dym. Skoro tak ako v predošlých dieloch, príbeh začína vytváraním postavy. No kým vo Fallout 3-ke ste si svoju postavu vytvorili vo Vaulte 101, v najnovšom pokračovaní zažijeme aj to, ako vyzeral svet len krátko pred jadrovým konfliktom, ktorý spustošil zem a premenil vonkajší svet na pustatinu. Lenže, stane sa neodvrátiteľné a keď už ste videli svet pred apokalypsou, nastal čas presťahovať sa z Bostonu do úkrytu Vault 111.

Príbeh pokračuje o 200 rokov neskôr, kedy sa prebúdzate z kryospánku a zisťujete, že sste jediným prežívajúcim človekom z Vaultu 111. Svet sa za ten čas poriadne zmenil a spolu s ním aj možnosti hry. Po novom si totiž môžete craftovať a modifikovať zbrane. Presnejšie máme čakať okolo 50 zbraní so stovkami modov. V postapokalyptickom svete si ďalej nájdeme verného priateľa – psa a budeme bojovať pomocou starého známeho VATS systému. Nebude chýbať ani vylepšený Pip Boy (bodaj by nie, keď ubehlo 200 rokov).

Ako oznámila Bethesda, Fallout 4 vyjde 10. novembra pre Xbox One, PS4 a PC a okrem štandardnej edície bude k dispozícii aj špeciálna Pip-Boy Edition, ktorá prinesie veľa bonusového obsahu. Presnejšie v nej dostanete exkluzívny kovový obal, plagát, stojan Robco Industries, vreckový návod a plne ovládateľný Pip-Boy.

Fallout 4 Pip-Boy Edition

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *