Microsoft už odstránil Mixer z Xbox One

MIcrosoft Mixer

Tak ako Microsoft avizoval, tak sa aj stalo a Mixer je definitívne minulosťou. Teda aspoň na Xbox One.

Spoločnosť Microsoft vydala cez víkend nový update systému, ktorý priniesol skôr avizovanú zmenu rozhrania bočného Xbox Guide Menu. V ňom došlo k miernej úprave rozloženia ikon. Aktualizácia tiež priniesla do systému novú defaultnú aplikáciu Events, no najmä odstránila Mixer.

Presne tak, streamovacia služba je definitívne minulosťou. Hoci šlo o revolučnú službu, nedokázala konkurovať službám ako je YouTube Gaming alebo Twitch a počas trvania pandémie nezaznamenala žiaden rast popularity. Naopak, došlo k odhaleniu kontroverzií vo vedení Mixeru, ktoré urýchlili vypnutie služby.

Microsoft odporúča streamerom, aby prešli na Facebook Gaming, ten však nie je súčasťou systému na Xbox One. Tam môžu hráči naďalej streamovať cez Twitch, ktorý bol súčasťou Xboxu prakticky od vydania v roku 2013.

Phil Spencer v rozhovore pre GamesIndustry.biz prehlásil, že nemá žiadne výčitky z vypnutia Mixeru: „Neľutujem to. Svoje rozhodnutia robíte na základe najlepších informácií, ktoré v danom čase máte, vyviniete čo najväčšie úsilie, a navyše sme v kreatívnom odvetví. Sme v priemysle, ktorý stavia na úspechu. A ak vstúpime do tohto sveta so strachom zo sklamania, že nedosiahneme to, čo sa snažíme ako organizácia dosiahnuť… Myslím, že je pre nás dôležité nebáť sa skúšať veci, ktoré nemusia fungovať. A práve v tom je čaro tvorby videohier, a vlastne aj celých herných platforiem.“

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár