Čo predchádzalo kolapsu Mixeru?

MIcrosoft Mixer

Microsoft mal síce minulý mesiac oznámiť novinky zo sveta Xboxu, ale oznámil len jednu: Mixer končí. Spoločnosť priznala, že služba sa nedokázala presadiť vo svete Twitchu a YouTube.

Stalo sa tak len pár hodín po tom, ako sa na internete rozpísal jeden z bývalých pracovníkov divízie Mixer o rasizme a toxicite istej manažérky a skutočnosti, že Microsoft situáciu neriešil: ako totiž vyplynulo, vyššie vedenie firmy a Mixeru ani netušilo, že k takým veciam na nižších personálnych úrovniach dochádza. Hlásenia sa jednoducho ututlali.

Business Insider teraz zverejnil bližší náhľad do problematiky a priblížil, čo predchádzalo pádu Mixeru. Z nášho užívateľského pozorovania vieme len toľko, že Microsoft postupne zrušil svoje vlastné relácie a keď ich už neskôr obnovil, začal ich streamovať aj cez Twitch, YouTube a Facebook. Dokonca, istý livestream Sea of Thieves sa konal na Twitchi. Ďalším náznakom, že niečo je zle, bolo odstránenie integrácie Mixeru z Windows 10, kde Microsoft povedal, že streameri môžu miesto jeho vlastných nástrojov použiť aplikácie tretích strán.

Služba, vtedy známa ako Beam, vznikla v roku 2016 a už o rok ho kúpil Microsoft a zmenil názov na Mixer. Dokonca vydal mobilnú aplikáciu Mixer Create umožňujúcu streamovať z telefónu priamo na túto službu. Už vtedy sa prejavovali problémy s rastom služby, pretože všetci jednoducho poznali Twitch. „Prečo jednoducho nenajmeme PewDiePie?“ povedal už v roku 2017 bývalý zamestnanec, ktorý si stál za rozhodnutím podporovať začiatočníkov, než najímať veľké mená. Napokon vieme, ako to dopadlo: Microsoft v roku 2019 „kúpil“ Ninju a Shrouda.

Tieto transakcie napokon nemali žiaden výrazný efekt: „Pripojenie sa Shrouda a Ninju malo mať za následok presun ich komunít a mali sa postarať o rozmach komunity zhora nadol. Ale tieto ich komunity nikdy nezotrvali,“ povedal bývalý zamestnanec Milan Lee. Pokiaľ ide o to, Ninja má na Mixeri 3,2 milióna followerov, kým na svojom neaktívnom profile na Twitchi ich má takmer 15 miliónov.

Problémy boli aj vovnútri spoločnosti. Spoločnosť sa tak sústredila na pridávanie noviniek, že to malo vplyv na stabilitu a začali sa objavovať výpadky. To, že v roku 2019 Mixer opustili jeho zakladatelia Matt Salsamendi a James Boehm, viedlo k úpadku firemnej morálky. Čerešničkou na torte boli rastúce hlásenia o toxicite a obvinenia voči niektorým streamerom. Microsoft tak „zabil“ službu v správny čas.

via Gamespot

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Jeden komentár

  1. 20. júla 2020

    […] alebo Twitch a počas trvania pandémie nezaznamenala žiaden rast popularity. Naopak, došlo k odhaleniu kontroverzií vo vedení Mixeru, ktoré urýchlili vypnutie […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *