Microsoft odstránil Mixer z Windows 10

MIcrosoft Mixer

Už krátko po tom, čo Microsoft odkúpil Beam a premenoval ho na Mixer, túto službu integroval do Windows 10 a umožnil hráčom streamovať bez nutnosti inštalovať dodatočný softvér.

Preto je obrovským prekvapením, že spoločnosť s posledným updatom odstránila Mixer z Game Baru. O to väčšie prekvapenie to je aj z dôvodu, že Mixer rastie na popularite aj vďaka Ninjovi a ďalším, a funkciám ako je napríklad kooperačné streamovanie alebo reláciám, ako je napríklad Inside Xbox. Prečo teda Microsoft zo systému odstránil tak praktickú vec?

Ukazuje sa, že mnohí streameri využívali na streamovanie dodatočný softvér, ktorý bol ďaleko vyspelejší, než pomerne jednoduchý nástroj vstavaný vo Windows 10. Mnohí totiž používali nástroje ako OBS, StreamLabs OBS alebo XSplit, na ktoré odkazuje aj sám Microsoft:

S pretrvávajúcou, skvelou spätnou väzbou od komunity a po dôkladnom zvážení, sme sa rozhodli odstrániť Mixer z Xbox Game Baru, aby sme sa sústredili na nové, omnoho žiadanejšie prvky pre Mixer, Windows 10 a Xbox Game Bar. Z Windows 10 môžete na Mixer streamovať s použitím nástrojov tretích strán ako napríklad OBS, Streamlabs a Xsplit a môžete naďalej používať Xbox Game Bar na nahrávanie obrazovky, zdieľanie, ovládanie hudby a zvuku, hľadanie nových parťákov s Looking for Group (LFG) a chatovanie s vašimi Xbox kamarátmi na konzolách Xbox, mobiloch a PC – a to bez nutnosti opúšťať hru.

Microsoft tiež zo systému potichu odstránil funkciu Xbox Tournament.

Xbox Game Bar

via WindowsCentral

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *