Microsoft vyvíja 4K kameru pre Xbox Scarlett

Azure Kinect DK

Server Gizmodo sa v minulosti zaslúžil o pozornosť, keď sa mu do rúk dostal prototyp iPhonu 4. Dnes ten istý server odhaľuje, s odvolaním na zdroj z herného priemyslu, informácie o PlayStation 5 a Xbox Project Scarlett.

Zdroj odhalil viacero zaujímavostí. Váhu jeho tvrdeniam prikladá Gizmodo aj preto, že mu poslal fotografie čierno-strieborného devkitu PlayStation 5, ktorý vyzeral totožne s prístrojom, ktorého dizajn si Sony patentovalo tento rok. Stalo sa tak ešte predtým, ako sa spomínané nákresy objavili na internete. Leaker vraví, že devkit má krycie meno Prospero. Zaujímavosťou je, že sa tiež jedná o postavu zo Shakespearovej hry Búrka, odkiaľ pochádzajú aj mená Ariel a Gonzalo – obe sme už videli v súvislosti s budúcou generáciou konzol.

Inou zaujímavosťou je, že Sony aj Microsoft chystanú nové kamery pre streamerov. Tu má navyše Microsoft veľký náskok, keďže vychádza z Kinect technológie. Kamera, ktorú vyvíja, dosahuje 4K rozlíšenie a má veľmi nízku odozvu, len dva snímky. Je teda možné, že Kinect sa vráti v novej podobe, ktorá bude pre streamerov atraktívnejšia. V konečnom dôsledku by ju mohol predať Ninja, ktorý je teraz hlavnou tvárou Mixeru. Oproti tomu kamera pre PlayStation 5 využíva staršie technológie.

Pohľad dovnútra Azure Kinect DK

via Gizmodo

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *