Kúpi Microsoft Asobo Studio?

Xbox Game Studios (Microsoft)

O Microsofte sa vraví, že chystá kupovať ďalšie herné štúdiá, aby ich včlenil do rodiny Xbox Game Studios. Mnoho hráčov sa pritom domnieva, že ďalším na rade by mohlo byť Asobo Studio.

Štúdio z Bordeaux má dlhoročnú históriu spolupráce s Microsoftom. Asobo Studio v roku 2012 vydali hru pre Xbox 360, Kinect Rush: A Disney-Pixar Adventure. Tá sa v roku 2017, spolu s Disneyland Adventures a Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection, dočkala novej verzie pre Xbox One a Xbox One X. Ďalej štúdio pracovalo na tituloch Fragments a Young Conker pre HoloLens, a tiež pomáhalo pri vývoji ReCore. Okrem toho má aj vlastné tituly vrátane Fuel a A Plague Tale: Innocence.

Aktuálne toto štúdio pracuje na reboote Microsoft Flight Simulator pre PC a Xbox, a jeden hráč si práve tu všimol možný náznak, že sa blíži akvizícia, alebo k nej už došlo. Presnejšie, v kokpite lietadla si na palubnej doske všimol nápis AS-XGSB, čo sú vlastne iniciály Asobo Studio – Xbox Game Studios B(ordeaux?). Či tomu tak naozaj bude, sa dozvieme možno už na X019.

via Reddit

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *