Sony ohlásilo PlayStation Studios, inšpirované Xbox Game Studios

Xbox Game Studios a PlayStation Studios

Ešte pred ohlásením novej generácie konzol Microsoft na E3 oznámil premenovanie svojej hernej vydavateľskej brandže z Microsoft Studios na Xbox Game Studios.

Spolu s novým názvom prišlo aj nové intro, ktoré sa inšpiruje úvodným klipom Marvel Cinematic Universe. A práve teraz prichádza oznámenie konkurenčnej konzolovej platformy. Sony oznámilo, že budúce hry vydá pod novou značkou PlayStation Studios. V podstate ide o rebranding už existujúceho Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios. Okrem toho že nový názov je kratší, tiež jasnejšie komunikuje, že hru vyvinulo priamo niektoré zo štúdií Sony a jedná sa tým pádom o exkluzívny titul pre PlayStation.

Vyzerá to navyše, že nové intro bude použité až v hrách pre PS5, zatiaľ čo tituly ako The Last of Us Part II alebo Ghost of Tsushima vyjdú pod starým brandingom. Za zmienku ale rozhodne stojí, že úvodné video PlayStation Studios sa takisto inšpiruje Marvelom, čo však vzhľadom k faktu, že Xbox Game Studios sa vydali rovnakou cestou už minulý rok, nie je práve najkrajšia vizitka.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár