GeForce Now stratila hry od Xbox Game Studios

Končí sa konzolová vojna Xbox One vs. PS4, začína sa vojna streamovacích služieb. Tak by sa dal poňať fakt, že streamovacia služba GeForce Now príde o tituly od Xbox Game Studios.

Jedná sa o stratu ďalšieho veľkého vydavateľa, s ktorou sa musí služba GeForce Now zmieriť. Iba krátko po oficiálnom spustení služby začiatkom 2020 svoje hry z ponuky GeForce Now stiahli 2K Games, Activision a Bethesda. Aby toho nebolo málo, 24. apríla/dubna službu opustili hry od Xbox Game Studios, Warner Bros. Interactive a Klei Entertainment.

Nvidia však vraví, že hráči nemusia byť veľmi sklamaní, pretože ju aktívne podporuje viacero vydavateľov vrátane Ubisoftu, Bandai Namco, Bungie a Epic Games. Do služby boli čerstvo pridané celé série Assassin’s Creed a Far Cry. Okrem toho sú garantované hry ako Control či Cyberpunk 2077. A do budúcna pracuje na tom, aby služba mala viac ako 1 500 nových hier.

Samotná služba GeForce Now je dostupná v bezplatnej aj platenej verzii a líši sa tým, že funguje v podstate ako požičovňa PC. Nvidia vám poskytne kompatibilný hardvér aj so vzdialenou plochou a vy ako hráči musíte mať hry zakúpené na Steame, Uplayi alebo v iných podporovaných obchodoch. Ak si za GeForce Now neplatíte, po vystátí fronty (a prihlásení sa) máte 60 minút na hranie. Po tomto čase je „požičaný“ počítač uvoľnený inému hráčovi.

Pre zaujímavosť, v službe GeForce Now boli teraz k dispozícii hry od štúdia Obsidian, konkrétne dvojica dielov Pillars of Eternity. Od Warneru zas boli k dispozícii viacero hier vrátane Hitman 2, Mortal Kombat alebo titulov Lego.

via Nvidia

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *