Poznáme nové detaily o hre, ktorú vyvíja The Initiative exkluzívne pre Xbox Series X

The Initiative Xbox Game Studios

Okrem toho, že sa na internet dostal obsiahly únik príbehu The Last of Us Part II, sa na internet dostali aj nové informácie o chystanom projekte štúdia The Initiative.

Štúdio, ktoré založil Darrell Gallagher zo Square Enix (Crystal Dynamics) a pozostáva z talentovaných vývojárov, ktorí predtým pracovali na hrách ako God of War, Red Dead Redemption či Tomb Raider, pripravuje zatiaľ neoznámený projekt pre Xbox Series X. O hre sme doposiaľ vedeli toľko, že pobeží na Unreal Engine 4 a vypomáha s ňou štúdio The Coalition, vývojári Gears.

Nové informácie o hre unikli na internet vďaka životopisu Christophera NG, bývalého technického dizajnéra hry na LinkedIn. V popise pripomenul, že hra beží na Unreal Engine 4, poodhalil však, že hra ponúkne rôzne zbrane, technické gadgety a sledovacie kamery. Keďže je reč o komplexnom systéme bezpečnostných kamier, okamžite sa začalo špekulovať, či sa nejedná o reboot Perfect Dark.

Microsoft túto značku vlastní, odkedy kúpil Rare, a zatiaľ vydal len dvojicu hier – Perfect Dark Zero (2005) a remaster pôvodného Perfect Dark, vydaný v roku 2010. Odvtedy sa Microsoft vracal k sérii len v rámci nostalgie, napríklad vo forme kozmetických itemov do Sea of Thieves. Pripravovaná hra od The Initiative by tak mohla byť práve rebootom tejto stealth akcie, či tomu však tak naozaj bude, alebo pôjde o úplne novú značku, ukáže až čas.

Zo životopisu vieme ešte aj to, že hra ponúkne interakciu so svetom, napríklad formou dverí, rôznych spúšťačov, hrozieb alebo deštrukčných vecí. Mimochodom, o hre sa viac oficiálne dozvieme ešte tento rok.

The Initiative Christopher NG

via WCCFTech

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *