The Culling sa vracia na Xbox s obchodným modelom, ktorý by nevymyslela ani EA

The Culling Logo

The Culling je snáď jediná hra, s ktorou to tvorcovia chcú skúsiť už tretíkrát a po tom, ako náhle ukončili vývoj pôvodnej hry a za jediný týždeň oznámili, vydali a rovno vypli The Culling 2, sa rozhodli vrátiť k rebootu The Culling: Origins.

Ten má byť v podstate rebootom pôvodnej hry, ktorú si hráči mohli pamätať z čias early access ako na PC, tak na Xbox One. Tie časy však boli dávno preč vďaka tomu, ako drasticky sa hra do plného vydania zmenila, k horšiemu. Aj to sa podpísalo na náhlom ukončení vývoja prvej hry s odôvodnením, že hráči jednoducho nie sú s hrou spokojní.

To, že hra vychádza zatiaľ ako exkluzivita na Xbox One, zrejme nie je takým prekvapením ako absurdný monetizačný model. Hra totiž stojí 6€ s tým, že ak túto čiastku zaplatíte, tak dostanete hru a prvý deň hrania zadarmo. Za ostatné dni hrania si už musíte platiť. Jeden deň neobmedzeného hrania stojí 1€, inak máte dostupnú len jednu bezplatnú hru denne. Je to vlastne podobné ako Game Time pri World of Warcraft, s rozdielom že platíte na dennej báze za hru, ktorá bola už dvakrát vypnutá a svet na ňu nemá práve najlepšie spomienky. Plus je diskutabilné, ako veľmi budú zaľudnené servery. Totiž, keď vyšiel The Culling 2, hra mala aktívnych menej ako 5 hráčov denne, na match vyžadovala 100 hráčov.

Predplatný model má fungovať nasledovne: Za dni platíte tokemi, kde jeden token stojí 1€, za 20 tokenov zaplatíte 5€. Na výber sú aj 7-denné (2€) a 30-denné členstvá (6€). Kozmetické itemy nie sú prémiové a mikrotransakcie sú tak obmedzené iba na to, aby ste hru mohli hrať. Len pre zaujímavosť, video nižšie má 224 lajkov a 4,3 tisíc dislajkov. Nechýbajú pritom ani komentáre ako „Dokázali ste úspešne zabiť hru ešte pred jej vydaním. Ešte aj vo vašom prípade je to niečo nevídané.“

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár