The Culling 2 končí!

The Culling Logo
9 dní. Presne tak dlho vydržal battle royale titul The Culling 2 v Xbox Store predtým, než ho tvorcovia definitívne stiahli z obehu. Hra totiž končí.

Náhly koniec hry potvrdil prevádzkový riaditeľ štúdia Xaviant, Josh Van Held. V takmer 6-minútovom videu povedal, že štúdio si veľmi rýchlo po vydaní uvedomilo, že The Culling 2 nie je hra, ktorú hráči chceli. Ono to aj celkom dáva zmysel, keďže sa jednalo o blatantnú kópiu PUBG s 50 hráčmi a väčšou mapou. Problém je však ten, že už po dvoch dňoch hru prakticky nikto nehral a tí, ktorí aspoň chceli, nemohli. Do hry sa totiž nedostali pre nedostatok spoluhráčov.

Van Held preto vyhlásil, že hra bola stiahnutá z predaja a zákazníkom budú vrátené peniaze. Čo sa ďalšej aktivity štúdia týka, štúdio vraj prišlo s rovnakými návrhmi, aké už skôr na internete vyjadrili fanúšikovia pôvodnej hry. Vidia, že jedným z najväčších problémov prvej hry bolo to, ako sa zmenila od svojho vydania. Preto, aby hre napravili povesť, vrátia sa k úplne pôvodnej verzii The Culling, ktorú hráči milovali. Samotná hra sa totiž od prvého dňa v Early Access výrazne zmenila a navyše vyšla v nedorobenej, zabugovanej podobe. Ale ani to nebolo všetko: miesto toho, aby štúdio napravilo hru, ukončilo jej ďalšiu podporu. Už tento týždeň budú ale hráči na Test Serveroch na Steame mať možnosť zahrať si hru v podobe, v akej debutovala v marci/březnu 2016.

Xaviant oznámil aj to, že pokračuje vo vývoji prvého dielu The Culling a hra prejde na free-2-play.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Jeden komentár

  1. 21. mája 2020

    […] hry končí a vývojári čoskoro oznámia svoje budúce plány. A tak sa aj stalo, oznámili The Culling 2, ktoré umrelo v rovnaký týždeň, kedy hra vyšla. Následne došlo k oživeniu pôvodnej hry, […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *