The Culling 2 končí!

The Culling Logo
9 dní. Presne tak dlho vydržal battle royale titul The Culling 2 v Xbox Store predtým, než ho tvorcovia definitívne stiahli z obehu. Hra totiž končí.

Náhly koniec hry potvrdil prevádzkový riaditeľ štúdia Xaviant, Josh Van Held. V takmer 6-minútovom videu povedal, že štúdio si veľmi rýchlo po vydaní uvedomilo, že The Culling 2 nie je hra, ktorú hráči chceli. Ono to aj celkom dáva zmysel, keďže sa jednalo o blatantnú kópiu PUBG s 50 hráčmi a väčšou mapou. Problém je však ten, že už po dvoch dňoch hru prakticky nikto nehral a tí, ktorí aspoň chceli, nemohli. Do hry sa totiž nedostali pre nedostatok spoluhráčov.

Van Held preto vyhlásil, že hra bola stiahnutá z predaja a zákazníkom budú vrátené peniaze. Čo sa ďalšej aktivity štúdia týka, štúdio vraj prišlo s rovnakými návrhmi, aké už skôr na internete vyjadrili fanúšikovia pôvodnej hry. Vidia, že jedným z najväčších problémov prvej hry bolo to, ako sa zmenila od svojho vydania. Preto, aby hre napravili povesť, vrátia sa k úplne pôvodnej verzii The Culling, ktorú hráči milovali. Samotná hra sa totiž od prvého dňa v Early Access výrazne zmenila a navyše vyšla v nedorobenej, zabugovanej podobe. Ale ani to nebolo všetko: miesto toho, aby štúdio napravilo hru, ukončilo jej ďalšiu podporu. Už tento týždeň budú ale hráči na Test Serveroch na Steame mať možnosť zahrať si hru v podobe, v akej debutovala v marci/březnu 2016.

Xaviant oznámil aj to, že pokračuje vo vývoji prvého dielu The Culling a hra prejde na free-2-play.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldy (GTA rulez) a závody, potom aj FPS-ká sú fajn. Nemám nič ani proti iným žánrom, len tie hry musia byť kvalitné. Plus ma bavia techológie. Môj gamertag: gallardoSVK

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *