Xbox One dostane na prelome mesiacov 12 nových hier

This Week on Xbox May29-June4

Blíži sa jún, jeden z najdôležitejších mesiacov v roku. Jednak končí škola, jednak začína leto a jednak bude E3. Tohtoročná bude pre xboxerov obzvlášť výnimočná, pretože na nej konečne uvidíme nový Xbox – do jeho odhalenia ostáva 11 dní!

Čakanie naň sa dá skrátiť všelijako. Jednou z možností je vychutnať si niektorú z aktuálne vychádzajúcich hier. Že v obchodoch nevidíte, že by niečo malo vyjsť? To ste ešte zrejme nevideli Xbox Store. Tam nás totiž tento týždeň čaká bohatá várka 12 hier, z čoho dve majú konzolový launch na Xboxe a jedna bude dostupná okamžite pre zlatých členov v rámci Games with Gold. Ale poďme sa na to postupne pozrieť.

Victor Vran / Victor Vran: Overkill Edition (30.5.2017)

Diablovka? S nádychom metalu? A musíte v nej bojovať proti upírom? Ou jé! Presne tak začína ponuka titulov, ktoré tento týždeň vychádzajú na Xbox One. Victor Vran spája všetko to, čo som vymenoval a dokonca ponúka špeciálne DLC / Overkill edíciu, ktorá vzdáva poctu Lemmymu Kilmisterovi a jeho kapele Motörhead. Dokonca si v tejto edícii zahráte priamo zaňho namiesto Victora Vrana.

Victor Vran
Victor Vran
Developer: Haemimont Games
Price: Free

Lock’s Quest (30.5.2017)

Podobného štýlu bude aj ďalšia hra, ktorá vyšla… včera? Lock’s Quest je remakom rovnomennej hry pre Nintendo DS z roku 2008 a tvorcovia sa rozhodli, že takmer všetko nechajú po starom. Niečo však bolo predsa len prerobené, pretože platformy, na ktoré hra vychádza práve teraz, nemajú dvojicu obrazoviek. Výnimkou je možno Xbox One so Smartglass aplikáciou, lenže na tú sa už nejak pomaly zabúda. Lock’s Quest si však necháva tradičnú grafiku a aj úlohy, kde budete bojovať proti armáde Clockwork.

Lock's Quest
Lock's Quest
Developer: Handy Games
Price: $19.99

Crossout (30.5.2017)

O Crossoute sme písali už dávnejšie. Je to vlastne taký Mad Max prerobený na akčnú Free-2-Play MMO hru. Môžete si tu vytvoriť tie najrôznejšie vozidlá pomocou stoviek komponentov a okamžite s nimi môžete ísť do boja v PvP bojoch. Ako som už vravel, je to free-2-play, takže si to môžete okamžite stiahnuť do Xboxu a vyskúšať.

Crossout
Crossout
Price: Free

Tokyo 42 (31.5.2017)

Tokyo 42 vychádza ako časová exkluzivita na Xbox One a už dnes si môžete pripomenúť staré časy s GTA 2 vo vylepšenej grafike a vo futuristickom svete. Je to totiž open-world odohrávajúci sa na prepojených strechách futuristického Tokya. Jediné, čím sa Tokyo 42 líši od GTA, je, že tu nemôžete jazdiť vo vozidlách. Ale inak je to akčná strieľačka, v ktorej plníte misie a postupne sa dostávate cez príbeh. Dokonca sa môžete teleportovať!

Tokyo 42
Tokyo 42
Developer: Mode 7 Limited
Price: 19,99 €

Star Balls (31.5.2017)

Dnes je tiež dňom, kedy vychádza unikátna sci-fi hra, v ktorej budete hrať za lopty. Čaká vás niekoľko zložitých hádaniek, skoro ako v Portali, no teraz budete môcť využívať veci ako Launch Orbit, Tess La Coil alebo Torque, aby ste sa dostali až na samotný koniec. No a tiež sa musíte vyhýbať ohňu, vraždiacim robotom a čiernym dieram.

Star Balls
Star Balls
Developer: Bolder Games
Price: Free

Thea: The Awakening (31.5.2017)

Vychádza aj nová ťahová stratégia. Pokiaľ by ste chceli hrať niečo, čo sa aspoň trochu približuje legendárnym Age of Empires, tak toto je ono. Navyše je to zamerané na slovanskú mytológiu a na historických bohov, v ktorých naši dávni predkovia verili. Musíte čeliť hrozbe známej ako The Darkness, čiže temnota, ktorá pohltila svet. A tiež sa musíte vyhýbať strigám a babám yagám, ktoré toto zlo stelesňujú. Vy však nemáte žiadnych hrdinov ani gigantické armády, k dispozícii máte len pár preživších, ktorí sa snažia zostať nažive.

Thea: The Awakening
Thea: The Awakening
Developer: MuHa Games
Price: 17,98 €

Dragon Bros (31.5.2017)

Opäť hra s pixelartovou grafikou a pohľadom z boku. Run’n’Gun záležitosť hrateľná coop aj solo v rámci príbehu a tiež ponúka multiplayer (lokálny aj onlinový) pre štyroch hráčov, ktorí môžu zbierať zbrane, pickupy a vyhodiť nepriateľov z obrazovky. Trochu mi to pripomína dávnejšie vydaného Butchera, s rozdielom že tu hráte za drakov vo svete, ktorý napadli roboti.

Dragon Bros
Dragon Bros
Price: 9,74 €

Speedrunners (1.6.2017)

Speedrunners sa vracajú v akčnej multiplayerovej forme aj na Xbox One. A rovno budú zadarmo pre všetkých, ktorí majú zlaté členstvo. V princípe je to bežecká hra pre štyroch hráčov, ktorí majú možnosť predbehnúť svojich súperov rôznymi spôsobmi. Neplatí tu fairplay, takže sa dajú využívať upgrady či dokonca môžete vrhnúť na vašich súperov hrozby, ktoré ich spomalia či dokonca zastavia na pár sekúnd, aby sa z prvého miesta dostali hneď na štvrté.

SpeedRunners
SpeedRunners
Developer: tinyBuild GAMES
Price: 9,99 €

Tekken 7 (2.6.2017)

Na svoje si prídu aj fanúšikovia bojoviek. Injustice 2 už vyšlo a tak je na rade Tekken 7. Oznámený bol ešte minulý rok, aj to len tak aby sa nepovedalo. V skutočnosti už Tekken 7 vyšiel skôr na automaty v Japonsku, no my si ho užijeme doma len teraz. Hra sľubuje fotorealistickú grafiku a vynovené bojové mechanizmy doplnené o inovácie oproti predošlým dielom. Zároveň je to prvý diel, ktorý vyšiel aj na Xbox One. Predošlé časti totiž vyšli len na Xbox 360, našťastie sú hrateľné aj na One vďaka spätnej kompatibilite.

TEKKEN 7
TEKKEN 7
Price: 49,99 €

The Culling (Game Preview) (2.6.2017)

Čo by sme označili za hru s najmorbídnejším príbehom, aký sme tento týždeň videli, vychádza v piatok na Xbox One ako súčasť Game Preview programu. The Culling je hra, ktorá vyšla pôvodne na PC a teraz zamieri aj na Xbox One. V princípe, je to televízna relácia, v ktorej je 16 súťažiacich vpustených do arény, kde majú 20 minút na to, aby objavovali ostrov, brali veci, vytvárali si zbrane, zbierali náboje, lovili, vytvárali pasce a nakoniec – zabíjali sa medzi sebou. Iba jeden môže byť víťazom – ak vás zabijú, tak ste skončili.

Perception (2.6.2017)

Už sme videli pár hier, v ktorých sme hrali za nevidiace postavy. Svoj koncept predviedli Team17 v hre Beyond Eyes, ktorá bola o objavovaní sveta a predstavovaní si ho z pohľadu nevidiacej postavy. Perception je však hororovou hrou, v ktorej nevidiaca Cassie využije svoj výnimočne vyvinutý sluch a rozum k tomu, aby odhalila záhadu opustenej vily, ktorá ju prenasleduje v snoch.

Plutobi: The Dwarf Planet Tales (2.6.2017)

Pre mladšie a casual publikum je tu hra, ktorá vám dá možnosť riadiť trpaslíčiu planétu Pluto, ktorá bola vyradená zo zoznamu hlavných planét Slnečnej sústavy ešte v roku 2006. Toto rozhodnutie sa po rokoch dostalo aj do odľahlých kútov slnečnej sústavy a Pluto sa rozhodlo pomstiť za toto rozhodnutie. Pluto teda ukáže svoju silu a bude absorbovať rôzne vesmírne objekty, asteroidy či dokonca celé planéty, aby ukázalo, kto je tu pánom.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *