Assassin’s Creed Valhalla: Vracia sa Beowulf, Jesper Kyd a 30fps

Assassin's Creed Valhalla

Assassin’s Creed Valhalla je jednou z prvých ohlásených next-gen hier a hoci sme mali minulý týždeň vidieť prvý gameplay, Ubisoft a Microsoft celú vec zle komunikovali a nakoniec sme videli len pár sekúnd in-game záberov v teaser traileri.

Prichádzajú tiež ďalšie oznámenia, ktoré súvisia ako s touto hrou, tak s plánmi Ubisoftu na rok 2020, ktoré sú ovplyvnené prebiehajúcou pandémiou. Tak asi začneme najprv tým. Ubisoft namiesto svojej pôvodne chystanej E3 konferencie plánuje digitálnu prezentáciu Ubisoft Forward, ktorá sa bude konať 12. júla/července a bude súčasťou digitálneho Summer Game Fest festivalu, ktorý organizuje Geoff Keighley a ktorý má ako-tak vykompenzovať zrušenú E3 2020. Svoje novinky počas Summer Game Festu plánujú ukázať aj ďalší vydavatelia vrátane EA, Warner Bros., ale aj PlayStation Studios a Xbox Game Studios.

Ďalšie novinky sa už týkajú priamo Assassin’s Creed Valhalla. Nemecký Ubisoft tak trochu predčasne zverejnil na Uplay Store detaily k prvej DLC misii. Tá bude súčasťou Season Passu ako bonus popri množstve iného obsahu. Prvá misia nesie názov The Legend of Beowulf a ako názov naznačuje, Ubisoft využije vikingské zasadenie hry na to, aby oživil nielen historický epos, ale aj jednu zo svojich starých hier. Ubisoft vydal hru Beowulf ako tie-in titul k rovnomennému animovanému filmu v roku 2007 na Xbox 360, PS3, PC a PSP.

Do sveta Assassin’s Creed sa ale nevráti len Beowulf, ale tiež Jesper Kyd, ktorý skomponoval ikonické soundtracky Assassin’s Creed 2, Brotherhood a Revelations. Potom pracoval aj na soundtracku pre hry Forza Motorsport 4, Borderlands 3 alebo State of Decay 2. Aj túto informáciu potvrdil nemecký Uplay, keďže približuje obsah zberateľskej edície hry. Tá okrem dvoch sôch obsahuje aj CD soundtrack, ktorý má obsahovať hudbu od Kyda, Sarah Schachner (Assassin’s Creed Unity, Origins, Call of Duty: Modern Warfare) a Einara Selvika, nórskeho bubeníka ktorý v minulosti pracoval aj s nórskou folkovou kapelou Wardruna.

Poslednou, menej potešujúcou správou, je oznámenie Ubisoftu, že hra pobeží aspoň 30fps na Xbox Series X. Áno, a to aj napriek tomu, že Microsoft aj Sony kladú dôraz na to, aby pri nových konzolách bolo 60fps štandardom. Ubisoft pre Eurogamer prehlásil, že úzko spolupracuje s Microftom na vývoji Assassin’s Creed Valhalla pre Xbox Series X. Momentálne môžu garantovať, že hra pobeží aspoň 30fps s tým, že hráči môžu očakávať rýchlejšie načítavanie a ďaleko lepšiu grafiku pri zachovaní natívneho 4K rozlíšenia.

via WindowsCentral (#2); Eurogamer

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *