Assassin’s Creed Valhalla sa ukazuje v prvom traileri

Assassin's Creed Valhalla

Po včerajšom úmornom, 8-hodinovom livestreame, v ktorom umelec BossLogic postupne odhaľoval a kreslil key art pripravovanej hry, sme dnes dostali prvý cinematický trailer a detaily k Assassin’s Creed Valhalla. Už včera sme sa tak dozvedeli, že na špekuláciách bude predsa len niečo pravdy. Hra nás zavedie na mrazivý sever v ére vikingov.

Vikingský Assassin’s Creed podľa fotografií ponúkne opäť systém moreplavby, aký môžeme poznať z Assassin’s Creed IV: Black Flag alebo z Assassin’s Creed Odyssey. A samozrejme nebude chýbať pevnina, tentoraz v podobe stredovekej Británie.

Sú to krvilační, bezcitní barbari. Masakrujú pre zábavu a plundrujú Anglicko: zem, ktorú nikdy nechceli využiť vo svoj prospech. Je najvyšší čas, aby im angličania odpovedali jediným jazykom, ktorému rozumejú. Vojnou.

V novom Assassin’s Creed budeme hrať za vikingského bojovníka Eivora, ktorý povedie svoj klan zo zamrznutých nórskych fjordov do obývateľného Anglicka v 9. storočí. Ubisoft sľubuje obrovský, krásny a tajuplný otvorený svet, v ktorom budeme čeliť brutálnym nepriateľom, ničiť pevnosti, vytvárať spojenectvá a budovať sídlo svojho klanu. Hra tiež sľubuje dvojité sekery, meče alebo štíty. A potvrdzuje návrat hidden blade.

Assassin’s Creed Valhalla tiež stavia na predošlých hrách a pôjde o RPG hru s mechanikami, ktoré majú vplyv ako na príbeh, tak na rozvoj vašej postavy.

Cinematic trailer nás upútal vysokokvalitnou grafikou, ktorá je veľmi podobná tej, ktorú sme mohli vidieť v už skôr vydanom traileri na Senua’s Saga: Hellblade II.

Mimochodom, keď už spomíname Xbox, z traileru je evidentné, že si Microsoft zaplatil marketing u tohto titulu podobne, ako pri Assassin’s Creed Origins. Hra má potvrdenú podporu 4K Ultra HD, HDR a Xbox Series X. Hra bude dostupná už koncom roka na Xbox Series X, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, Google Stadia a PC.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *