DICE končí aj s vývojom Star Wars Battlefront II

Star Wars Battlefront II

Iba krátko po tom, ako DICE potvrdilo, že končí s vývojom nového obsahu do Battlefield V, aby sa mohlo venovať vývoju nového dielu, štúdio potvrdilo rovnaký „koniec“ aj pre nenávidený a zároveň milovaný Star Wars Battlefront II.

Star Wars Battlefront II vyšiel v roku 2017 a už pri vydaní nahneval hráčov tým, že ponúkol veľmi nechutné mikrotransakcie, za čo si kritiku vyslúžila najmä EA a len tak to dokonca nenechali ani úrady, ktoré sa zamerali na to, či EA náhodou neporušuje pravidlá. Situácia okolo Battlefrontu sa napokon zlepšila, titul sa v priebehu uplynulých troch rokov neustále zlepšoval a dostával nový obsah, ako sú mapy alebo postavy, úplne zadarmo. Lenže všetko raz musí skončiť.

A ten koniec nastáva práve teraz. EA totiž oznámila, že Star Wars Battlefront II dnes dostane svoj posledný content update s názvom The Battle on Scarif. Hra tak obdrží svoj posledný bezplatný DLC obsah a po tomto update bude hra obdržovať už len aktualizácie zabezpečujúce správny chod hry. Okrem toho môžu hráči očakávať organizovanie rôznych in-game výzev a eventov, napríklad také, ktoré sľubujú hráčom Double XP. Len pre pripomenutie, hra obdržala od svojho vydania 25 bezplatných updatov.

DICE zároveň potvrdilo, že v najbližších rokoch sa ide sústrediť na vývoj novej Battlefield hry, ktorú môžeme očakávať v roku 2021. Potvrdilo sa teda, že hra skĺzne zo svojho tradičného dvojročného vývojového cyklu na trojročný. A možno je to tak aj, vzhľadom k stavu, v akom vyšiel Battlefield V, dobré.

Jaromír Miko

Xboxer od roku 2008. Bavia ma hlavne open-worldové hry (odchovalo ma GTA), závodné hry a do môjho zoznamu naj musím pridať Sea of Thieves. Dôležité pre mňa je, aby hra bola kvalitná. Môj gamertag: gallardoSVK

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *